Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Domowe biuro - jakie oświetlenie?

Coraz więcej osób decyduje się na pracę w domu. Współczesne możliwości technologiczne powodują, że fizyczna obecność w biurze lub siedzibie firmy nie jest już w wielu zawodach koniecznością. W domowym zaciszu pracują zarówno osoby samozatrudnione, jak i ludzie pracownicy na etatach. Aby jednak taka praca przynosiła nam odpowiednią satysfakcję, konieczne jest odpowiednie zorganizowanie domowego biura. Jednym z najważniejszych elementów tego procesu jest dobór właściwego oświetlenia. Dotyczy to zarówno oprawy mocowanej na suficie, oświetlenia biurka, jak i lampy podłogowej.

czytaj całość »
Oświetlenie sufitowe LED - jakie?

Rynek obfituje w szeroki wybór różnorodnych rozwiązań w zakresie oświetlenia sufitowego LED. Klasyczne lampy wiszące, plafony i oprawy ruchome, świetlówki i lampy hermetyczne, modele typu High Bay, panele i naświetlacze – to tylko wybrane produkty z szerokiej oferty źródeł światła. Jakie oświetlenie LED na sufit wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Sprawdź nasze porady.

 

czytaj całość »
Jakie oświetlenie hali produkcyjnej?

Odpowiednio zaprojektowane i właściwie dobrane oświetlenie hali produkcyjnej jest jednym z głównych czynników wpływających na bezpieczeństwo, wydajność i jakość pracy w pomieszczeniu. Dlatego też kwestię tę należy starannie przemyśleć. Na co zwrócić uwagę, wybierając oświetlenie do hali? Jakie źródła światła będą najbardziej odpowiednie? Na te i podobne pytania odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

czytaj całość »
Jak dobrze oświetlić altanę ogrodową?

Altana jest wyjątkowym miejscem w ogrodzie. Może stać się centrum życia towarzyskiego i rodzinnego wypoczynku. Obiady w gronie bliskich, spotkania ze znajomymi, wieczorne przyjęcia – do organizacji tych i podobnych imprez konieczne jest odpowiednie oświetlenie. W jaki sposób najlepiej oświetlić altanę? Przeczytaj nasze porady.

czytaj całość »
Jak dobrze oświetlić poddasze?

Poddasze to specyficzne miejsce w domu. Wymaga starannego przemyślenia aranżacji zarówno w zakresie wyposażenia jak i odpowiedniego oświetlenia. Odpowiednio wykończone może stać się przytulną i stylową przestrzenią. W jaki sposób uzyskać taki efekt? Dużo zależy w tym przypadku od światła. Jak dobrze oświetlić poddasze? Sprawdź nasze porady.

 

czytaj całość »
Oświetlenie szynowe - gdzie się sprawdzi? oświetlenie szynowe

Niebanalne oświetlenie, które doskonale sprawdza się w różnych warunkach. Możliwość doświetlenia miejsc, w których główne źródło nie zapewnia odpowiedniej jasności. W końcu – atrakcyjny element wystroju – wszystkie te opisy zdecydowanie pasują do oświetlenia szynowego, czy też, jak inaczej się je nazywa, na szynoprzewodach. To specyficzne rozwiązanie techniczne cieszy się coraz większym zainteresowaniem, głównie dzięki temu, że pozwala zarówno na szybki montaż, jak i przez swoją uniwersalność. Gdzie zatem można zastosować tego typu rozwiązanie? Warto to sobie omówić.

 

czytaj całość »
Gdzie stosować oświetlenie ewakuacyjne?

Bezpieczeństwo osób przebywających w wybranym budynku jest jednym z najważniejszych priorytetów, jeśli chodzi o przestrzeganie zasad BHP. Stąd też przepisy prawa nakładają na inwestora czy zarządcę takich obiektów szereg obowiązków, jeśli chodzi o jego wyposażenie. Wśród elementów, które mają podnieść poziom bezpieczeństwa, są nie tylko środki zapobiegające zdarzeniom niebezpiecznym czy przeciwdziałające im, ale też specjalne oświetlenie ewakuacyjne.

 

czytaj całość »
Jakie oświetlenie do garderoby?

Urządzanie garderoby jest jednym z najprzyjemniejszych etapów aranżacji wnętrz. Wybór odpowiedniej szafy, podobnie jak półek i relingów jest istotny dla utrzymania porządku. W końcu, oprócz zwykłych t-shirtów czy jeansów, znajdą się w niej również stroje wizytowe, długie płaszcze i wiele dodatków zarówno męskich, jak i damskich. Jeśli możesz wyodrębnić jedno pomieszczenie w domu, które przekształcisz w niewielką garderobę, nie zrażaj się tym, że nie będzie tam okna, a tym samym dostępu do naturalnego światła. Mamy na to kilka świetnych rozwiązań, które przedstawimy Ci w dalszej części artykułu.

 

czytaj całość »
Jakie oświetlenie LED do przedpokoju?

Przedpokój jest z pozoru nieistotny – a w praktyce jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Mimo że nie spędza się tam wiele czasu, zamontowanie odpowiedniego oświetlenia należy do konieczności. Dlaczego? Przedpokój zarówno pierwszym, jak i ostatnim miejscem, w którym jesteśmy przed wejściem oraz wyjściem z mieszkania. Ze względu na to, że to w nim zazwyczaj znajduje się duże lustro, warto prawidłowo dobrać źródło światła i poświęcić na to trochę czasu. Jakie oświetlenie LED do przedpokoju więc kupić, aby spełniło Twoje oczekiwania, a także było dopasowane do potrzeb każdego z domowników? Odpowiadamy w poniższym artykule! 

czytaj całość »
Jakie oświetlenie LED do sypialni?

Intymność i spokój. To jedne z najważniejszych elementów przytulnej sypialni. Światło musi być rozproszone, nienachalne i nie powodować zmęczenia oczu. Jakie oświetlenie LED do sypialni będzie dobrym wyborem? Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie jednego, głównego światła i dwóch mniejszych ulokowanych np. po dwóch stronach łóżka na szafkach nocnych. Lampki nocne nie powinny być skierowane do góry. Ważne, aby ich włącznik znajdował się na wyciągnięcie ręki. Alternatywą są kinkiety montowane nad łóżkiem – muszą one znajdować się na wysokości ok. 75 cm od materaca. Co jeszcze warto wiedzieć o oświetleniu LED w sypialni?

 

czytaj całość »
Oświetlenie LED w salonie – jakie wybrać?

Salon jest bez wątpienia najważniejszym pomieszczeniem w każdym domu. To miejsce spotkań całej rodziny, wspólnego spędzania czasu i relaksowania się po długim dniu w pracy. Odpowiednie dobranie lamp, zarówno stojących, jak i sufitowych, gwarantuje stworzenie przyjemnego nastroju i sprzyja wypoczynkowi. Jakie oświetlenie LED do salonu jest najlepsze? Co należy wziąć pod uwagę podczas zakupów? Pierwsze pytaniem, na które powinno się odpowiedzieć, dotyczy wielkości salonu i jego wystroju.

 

czytaj całość »
Nowoczesne świetlówki LED – które wybrać?

Świetlówki LED wykorzystywane są do równomiernego oświetlania: pomieszczeń biurowych, laboratoriów, przestrzeni komercyjnych i przemysłowych, ale również domów. Ich głównymi zaletami są przede wszystkim: energooszczędność, trwałość oraz wysoka jakość wykonania. Dynamiczny rozwój tej technologii sprawił, że tego typu rozwiązania są także znacznie bezpieczniejsze niż jej fluorescencyjni poprzednicy. Dlaczego? Nie wykorzystują szkodliwych materiałów – w tym miedzi. Zastanawiasz się, jakie świetlówki LED wybrać? Poniżej podpowiadamy i wyjaśniamy!

 

czytaj całość »
Jakie oświetlenie LED do garażu / warsztatu?

Wybór oświetlenia do garażu w dużej mierze wynika z jego funkcji i rodzaju wykonywanych w nim prac. Jeśli pomieszczenie ma służyć wyłącznie do przechowywania samochodu, nie potrzebujemy wiele światła. Jeśli jednak lubisz majsterkować w swoim garażu lub służy Ci on również do prac warsztatowych, koniecznie powinieneś zadbać o odpowiednio silne i równomiernie rozkładające się światło. Te warunki doskonale spełniają lampy LED do garażu.

A ponieważ w naszym asortymencie znajdują się modele o różnych parametrach, sprawdź, jak wybrać najlepsze oświetlenie LED do swojego garażu.

czytaj całość »
Jakie oświetlenie LED do sklepu?

Projektując oświetlenie LED sklepu , należy wziąć pod uwagę wszystkie funkcje, jakie ma do spełnienia światło w tego rodzaju pomieszczeniach. Jedną z nich jest wspieranie sprzedaży poprzez efektywne i atrakcyjne podświetlane witryn, regałów czy ekspozycji. Sprawdź, jak wybrać oświetlenie do sklepu i na co zwrócić uwagę przy wyborze źródeł światła typu LED do pomieszczeń sprzedażowych.

 

czytaj całość »
Jakie oświetlenie LED do łazienki? Ciepłe czy zimne?

Dobierając oświetlenie do łazienki, powinniśmy uwzględnić zarówno właściwości funkcjonalne światła, jak i jego wpływ na nasze samopoczucie. Odpowiednio zaprojektowany system oświetleniowy ułatwi wykonywanie makijażu czy układanie fryzur przed lustrem, zapewni właściwe natężenie światła podczas korzystania z wanny czy prysznica, a także pomoże odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu. Poznaj najważniejsze parametry światła w łazience i dowiedz się, jak dobrać oświetlenie LED, które połączy w sobie energooszczędny i funkcjonalny charakter.

czytaj całość »
Jakie oświetlenie LED do kuchni (małej kuchni)?

Wybierając oświetlenie ledowe do kuchni, należy zastanowić się zarówno nad wyborem odpowiednich opraw, jak i źródeł światła, uwzględniając ich jasność, temperaturę barwową, wskaźnik oddania barwy czy kąt świecenia. Priorytetem będzie odpowiednie doświetlenie przestrzeni roboczej, stołu, przy którym spożywamy posiłki czy strefy gotowania. Inne będą parametry oświetlenia sufitowego, inaczej dobiera się ledy nad blatem czy pod szafką. Sprawdź nasze inspiracje i zobacz, jak wybrać oświetlenie LED do dużej i małej kuchni.

czytaj całość »
Jakie oświetlenie LED do biura?

Miejsce, w którym spędzamy wiele godzin każdego dnia, skupiając się na pracy, powinno charakteryzować się wydajnym i dobrze dopasowanym do naszych potrzeb oświetleniem. Światło w biurze lub gabinecie nie tylko ma umożliwiać wykonywanie obowiązków, ale jednocześnie chronić nasze oczy i organizm przed zmęczeniem. Sprawdź, jak dobrać właściwe oświetlenie LED do biura i na co zwrócić uwagę, poszukując źródeł światła do tego typu pomieszczeń.

 

czytaj całość »
Jak działa LED?

Niskie zużycie energii elektrycznej, wieloletnia żywotność, brak ryzyka przegrzewania – żarówki LED to obecnie najbardziej wydajne źródło światła do użytku domowego i profesjonalnego. Sprawdź, jak zbudowana jest dioda LED i poznaj zasadę jej działania.

 

czytaj całość »
Jak dobrać żarówkę LED?

Coraz częściej decydujemy się na zastąpienie tradycyjnych źródeł światła nowoczesnymi, energooszczędnymi żarówkami LED. Rozwiązania tego rodzaju nie tylko zużywają mniej prądu, ale jednocześnie charakteryzują się dużo dłuższą żywotnością. Aby jednak wybrana przez Ciebie żarówka LED zapewniła oczekiwaną wydajność i oszczędność, powinieneś wybrać odpowiedni produkt. Sprawdź, na co zwracać uwagę i jak znaleźć najlepszą żarówkę dla swoich potrzeb.

 

czytaj całość »
Jak dobrać oświetlenie LED?

W zależności od rodzaju pomieszczenia i zakresu wykonywanych w nim czynności oświetlenie może spełniać różne funkcje – od użytkowej, poprzez relaksacyjną, aż po estetyczną. Dobór odpowiedniego oświetlenia, które zapewni nam pożądane parametry funkcjonalne, ale również dobre samopoczucie, jest kwestią kluczową i wymaga znajomości najważniejszych właściwości, jakim charakteryzuje się nowoczesne, energooszczędne oświetlenie LED. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę, dobierając źródło światła do rodzaju i wielkości pomieszczenia.

czytaj całość »
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium