Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Najczęstsze problemy związane z oświetlaniem hal magazynowych
Najczęstsze problemy związane z oświetlaniem hal magazynowych

Odpowiednie warunki na magazynie to podstawa bezpiecznej, efektywnej pracy. Jednym z najważniejszych elementów jest prawidłowe światło. Jednocześnie, oświetlenie tak dużej, często pozbawionej światła dziennego przestrzeni to nie lada wyzwanie. Co sprawia, że to tak trudne zadanie? Przedstawiamy najczęstsze problemy.

Wymogi prawne

Robiąc projekt instalacji świetlnej należy kierować się wymogami prawnymi. Luminacja i rozkład, kierunkowość, barwa, migotanie – każdy z tych aspektów dokładnie określa norma PN-EN 12464-1:2012. Ponadto, należy zastosować się do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury.

Problemy utrudniające pracę

Zdarza się, że pomimo spełnienia wszystkich wymogów pojawiają się problemy, które utrudniają, a niekiedy nawet uniemożliwiają pracę. Wśród nich wymienić można między innymi: brak światła między regałami oraz zbyt mocne światło na górnych półkach. Przeszkodą bywają również lampy wiszące, które utrudniają układanie towaru. Aby tego uniknąć bardzo ważne jest stworzenie dobrze przemyślanego projektu.

Wysoki koszt

Jednym z problemów jest również wysokość rachunków za prąd. Oświetlenie tak dużego metrażu może być bardzo kosztowne. Błędem jest stosowanie przestarzałych lamp sodowych, metahalogenowych czy wolframowych, które nie dostarczają zbyt dobrego światła, jednocześnie wymagając dużego poboru mocy. Rozwiązanie jest jednak bardzo proste. Coraz częściej firmy decydują się na zastosowanie przemysłowych lamp ledowych. To energooszczędny, a jednocześnie niezwykle efektowny i trwały sposób. Dostępne są modele o różnym stopniu wydajności świetlnej i barwie światła.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium