Pytania i odpowiedzi

 Pytania i odpowiedzi

Poniżej znajdują się zagadnienia, które najczęściej nurtują naszych klientów. Zapoznaj się z nimi, być może Twoje też jest na tej liście :

1. Co wyróżnia oświetlenie LED ?

Przede wszystkim oświetlenie LED jest bardzo oszczędne. Widać to bardzo dobrze na rachunkach za prąd. Szacuje się, że wymiana żarówki starego typu na ledową pozwoli nam zaoszczędzić ok 50 zł w ciągu roku (używając codziennie przez ok 4-5h). Oczywiście im więcej wymienimy tym więcej zaoszczędzimy (może to być nawet 600-700 zł w ciągu roku). Oczywiście wszystko zależy od skuteczności diód. Przy wyborze oświetlenia LED warto zwrócić uwagę na informację ile dostaniemy lumenów przy poborze 1W. Najlepsze technologie pozwalają osiągnąć nawet 180lm/W. Warto też pamiętać, że diody LED nie potrzebują czasu aby uzyskać maksymalną moc świetlną. Oznacza to, że w przeciwieństwie do świetlówek jarzeniowych, które muszą się nagrzać, diody od razu po włączeniu działają z pełną mocą. Kupując oświetlenie z technologią LED dbamy o nasze środowisko. Do ich produkcji nie używa się rtęci ani innych substancji chemicznych przez co lampy LED nadają się do recyklingu.

2. Jak przeliczyć moc żarówki tradycyjnej na moc żarówki LED ?

W poniższej tabeli porównane są różne rodzaje żarówek dające taką samą ilość światła.

przelicznik energii

3. Czy można zastosować świetlówki LED-owe do opraw starego typu ?

Nie ma żadnych przeciwwskazań. Należy jednak pamiętać aby przed montażem usunąć lub pominąć w instalacji takie elementy jak dławik oraz stater, które są zbędne przy technologii LED.

4. Czy oświetlenie z technologią LED podpina się bezpośrednio pod napięcie 230 V ?

Zasilacz jest niezbędny aby diody czy też gotowe lampki świeciły. Charakterystyka diody nie pozwala na zasilanie ich z 230V.

 

 

 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium