px1Producenci
px1 Recycling/Utylizacja

 

Najbardziej popularną formą ochrony środowiska jest recykling, czyli czynności polegające na ponownym wykorzystaniu odpadów komunalnych. Dzięki temu możemy wziąć większą odpowiedzialność za otaczające nas środowisko. Selekcja i redukcja odpadów jest doskonałym sposobem na to, aby zmniejszyć negatywny wpływ na otoczenie oraz sporo zaoszczędzić.

 

Recycling – Zero Waste? 

Coraz większa liczba osób prywatnych i przedsiębiorców prowadzi politykę ekologiczną, która opiera się na odpowiednim gospodarowaniu zasobami. Generowanie małej ilości odpadów odbywa się poprzez odpowiedzialną produkcję, świadomą konsumpcję oraz ponowne wykorzystanie materiałów lub produktów. Zero waste – co to znaczy w praktyce? Zero waste to styl życia oparty na wytwarzaniu jak najmniejszej liczby odpadów, co znacznie sprzyja środowisku. Zero waste to ekologiczny trend, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju. Świadomość społeczeństwa w Polsce na temat negatywnego oddziaływania śmieci na środowisko rośnie z każdym dniem. Co to jest zero waste? To życie w zgodzie z naturą, które polega na naśladowaniu zrównoważonych cykli, gdzie odrzucane materiały mogą stać się zasobami. Definicja no waste mówi o ochronie na rzecz środowiska.

 

Zużyte lampy LED powinny trafiać do odpowiednich punktów zbiórki, z których z kolei trafią do zakładów przetwarzania. Tam są demontowane i poddawane recyklingowi. Zgodnie z prawem, za wyrzucenie elektrośmieci do zwykłego kosza (lub co gorsza – pozostawienie ich w lesie) grozi kara grzywny w wysokości do 5 tys. zł.

 

px1Bestsellery
Żarówka LED GU10 10W 4000K
Żarówka LED GU10 10W 4000K
9,40 zł
szt.
Reflektor szynowy na GU10 Idar Biały
Reflektor szynowy na GU10 Idar Biały
39,90 zł
szt.
px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium