Recycling/Utylizacja

 

Najbardziej popularną formą ochrony środowiska jest recykling, czyli czynności polegające na ponownym wykorzystaniu odpadów komunalnych. Dzięki temu możemy wziąć większą odpowiedzialność za otaczające nas środowisko. Selekcja i redukcja odpadów jest doskonałym sposobem na to, aby zmniejszyć negatywny wpływ na otoczenie oraz sporo zaoszczędzić.

 

Recycling – Zero Waste? 

Coraz większa liczba osób prywatnych i przedsiębiorców prowadzi politykę ekologiczną, która opiera się na odpowiednim gospodarowaniu zasobami. Generowanie małej ilości odpadów odbywa się poprzez odpowiedzialną produkcję, świadomą konsumpcję oraz ponowne wykorzystanie materiałów lub produktów. Zero waste – co to znaczy w praktyce? Zero waste to styl życia oparty na wytwarzaniu jak najmniejszej liczby odpadów, co znacznie sprzyja środowisku. Zero waste to ekologiczny trend, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju. Świadomość społeczeństwa w Polsce na temat negatywnego oddziaływania śmieci na środowisko rośnie z każdym dniem. Co to jest zero waste? To życie w zgodzie z naturą, które polega na naśladowaniu zrównoważonych cykli, gdzie odrzucane materiały mogą stać się zasobami. Definicja no waste mówi o ochronie na rzecz środowiska.

 

Zużyte lampy LED powinny trafiać do odpowiednich punktów zbiórki, z których z kolei trafią do zakładów przetwarzania. Tam są demontowane i poddawane recyklingowi. Zgodnie z prawem, za wyrzucenie elektrośmieci do zwykłego kosza (lub co gorsza – pozostawienie ich w lesie) grozi kara grzywny w wysokości do 5 tys. zł.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium