Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
5 powodów dla których warto wybrać oświetlenie led

Już od kilku lat liczba osób korzystających z lamp w technologii LED rośnie bardzo dynamicznie - i to zarówno w Polsce, jak i na świecie. Sukces tej technologii jest więc niezaprzeczalny. Jakie powody zdecydowały o tak skokowym wzroście popularności? Dowiesz się tego z naszego tekstu.

Poznaj 5 największych zalet oświetlenia LED!

Mówiąc o plusach diod elektroluminescencyjnych - czyli LED-ów, trzeba zacząć od krótkiego wprowadzenia. Wbrew powszechnemu przekonaniu, technologia ta nie jest wcale nowa. Bardzo intensywnie rozwijano ją już od kilkudziesięciu lat. Mimo to, w chwili upowszechnienia jej na rynku oświetlenia, możliwości poszczególnych produktów były ograniczone, a ich cena bardzo wysoka. Obecnie jednak sytuacja mocno się zmieniła i rozwiązania tego typu mają dużo lepsze parametry, a ich koszt zdecydowanie się obniżył. Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto wybrać oświetlenie LED!

Energooszczędność

To zdecydowanie najważniejsza zaleta diod elektroluminescencyjnych. W porównaniu z klasycznymi żarówkami wolframowymi czy halogenowymi ich wydajność jest wyższa o około 8-10 razy. Co więcej, także energooszczędne świetlówki kompaktowe zużywają więcej prądu, niż LED-y.

Długowieczność

Olbrzymi wpływ na opłacalność zakupu źródeł światła w technologii LED ma też ich czas pracy. Wynosi on średnio od 30 do 60 tysięcy godzin, czyli kilkadziesiąt razy więcej, niż w przypadku tradycyjnego oświetlenia. Oznacza to, że w praktyce diody są zdecydowanie tańsze, gdyż dużo rzadziej wymagają wymiany.

Uniwersalność

Sporym plusem LED-ów jest też możliwość zastosowania ich w najróżniejszych miejscach i konfiguracjach - co wynika przede wszystkim z ich niewielkich rozmiarów. Pojedyncze diody umieszczone na taśmach świetnie się sprawdzą jako oświetlenie dodatkowe, ich zespoły doskonale zastępują z kolei żarówki najróżniejszych typów i kształtów.

Sterowalność

Sporą przewagą tego nowoczesnego rozwiązania nad klasycznymi żarówkami jest też łatwość sterowania ich pracą. Można je ściemniać, zmienić barwę światła, czy też łączyć z czujnikami ruchu i obecności.

Łatwość utylizacji

W dyskusji o LED-ach wiele osób podkreśla, że pod względem oszczędności są one "tylko" trochę lepsze od świetlówek kompaktowych. Co jednak bardzo ważne, w odróżnieniu od tych ostatnich nie zawierają substancji szkodliwych - takich jak rtęć. Sprawia to, że są one dużo bezpieczniejsze i nie stwarzają kłopotów po zbiciu czy uszkodzeniu.

Na co uważać podczas zakupu LED-ów?

Oto 5 głównych powodów, dla których warto wybrać ten typ oświetlenia. Czy istnieje obecnie lepszy sposób niż wykorzystanie technologii LED? Z całą pewnością nie! Nie znaczy to jednak, że zawsze będą one idealnym rozwiązaniem i natychmiast trzeba wyrzucić wszystkie posiadane źródła światła. Przede wszystkim warto pamiętać, by przejście to odbyło się płynnie, a rezygnacja z innych żarówek energooszczędnych nastąpiła dopiero po ich zużyciu. Drugą ważną kwestią jest dostosowanie mocy do potrzeb oraz wybranie dobrych jakościowo produktów. Aby uniknąć problemów w tym zakresie, koniecznie trzeba dokładnie czytać opisy poszczególnych artykułów oraz nie do końca wierzyć najtańszym ofertom. W tym przypadku dobrym podejściem będzie skorzystanie z pomocy profesjonalnego sklepu z oświetleniem Onled.pl. Nasi specjaliści chętnie pomogą w wyborze idealnie pasujących, dobrych i atrakcyjnych cenowo rozwiązań - do Twojego mieszkania, domu czy przedsiębiorstwa.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium