Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
7 sposobów na nowoczesne oświetlenie LED w salonie
7 sposobów na nowoczesne oświetlenie LED w salonie

Oświetlenie salonu – jak wybrać właściwe?

Aby salon, będący często miejscem odpoczynku dla całej rodziny, mógł pełnić swoje funkcje, powinien zostać oświetlony w prawidłowy sposób, uwzględniając zarówno kształt pomieszczenia, jak i ilość naturalnego światła, które do niego przenika. W nowoczesnym oświetleniu salonu najlepiej sprawdzają się lampy o barwie ciepłej, ewentualnie neutralnej, dającej poczucie komfortu i sprzyjającej relaksowi. Dużo korzyści niesie też montaż oświetlenia ledowego, które jest nie tylko energooszczędne, ale również ekologiczne, co czyni je idealną alternatywą dla tradycyjnych żarówek i świetlówek. Dodatkowo łatwo znaleźć taką lampę LED, przy której salon będzie prezentował się jeszcze lepiej pod względem wystroju.

Planując oświetlenie do salonu, warto skupiać się na tylko na oświetleniu głównym, ale również strefowym, które uwzględni potrzeby poszczególnych osób. Jako dodatkowe źródło światła można wykorzystać na przykład lampy podłogowe lub ścienne. Miłośnikom mniej typowych rozwiązań z pewnością spodobają się aranżacje z taśmami LED oraz oświetleniem szynowym.

Oświetlenie salonu sufitowe

Oświetlenie sufitowe jest jedną z najczęstszych opcji wybieranych do mieszkań. Nie tylko pozwala w dość wygodny sposób rozświetlić cały salon, ale również, dzięki bardzo dużemu wyborowi łatwo znaleźć wiszącą lampę LED do salonu, która wpisze się w jego wystrój, zarówno pod względem formy, jak i kolorystyki.

Prócz tradycyjnych rozwiązań w obszarze oświetlenia do salonu, można zdecydować się również na zastosowanie natynkowych lamp LED, które idealnie zastąpią modele wiszące, nadając wnętrzu nowoczesnego charakteru. Nie trzeba się przy tym ograniczać do klasycznych okrągłych źródeł światła, bo te kwadratowe lampy LED także sprawdzą się bardzo dobrze.

Oświetlenie salonu i sufit podwieszany

Aby w pełni wyczerpać potencjał sufitu powieszanego i wykorzystać jako element oświetlenia salonu, warto go dyskretnie podświetlić. Prócz montażu opraw, dających punktowe światło, można zdecydować się na wykorzystanie taśm LED. Dużą ich zaletą jest łatwość montażu – poszczególne elementy można przycinać i łączyć ze sobą, co ułatwia dopasowanie ich do własnych potrzeb.

Alternatywa dla tradycyjnego oświetlenia salonu

Oświetlenie salonu sufitowe wcale nie musi stanowić głównego źródła światła w pomieszczeniu. Odpowiednio dobrana i właściwie ulokowana ścienna lampa LED do salonu z powodzeniem zastąpi modele wiszące, jednak żeby to się w pełni udało, a efekt był satysfakcjonujący, musi ona spełniać kilka warunków. Duże znaczenie odgrywa tutaj nie tylko moc, ale również kąt, pod jakim będzie padało światło. Jeśli lampy ścienne mają przejąć rolę nadrzędną, to najlepszy rezultat uzyska się, montując oświetlenie ledowe tak, by salon był oświetlony na jak największej powierzchni. Świetnie sprawdzi się przy tym oświetlenie szynowe, które zachwyca nie tylko minimalistycznym wyglądem, ale również dobrze rozwiniętą funkcjonalnością, która pozwala zmieniać kierunek strumienia światła.

Oświetlenie do salonu – lampy ścienne

Lampy ścienne, zwłaszcza te o nietypowych kształtach, będą stanowiły ciekawe uzupełnienie oświetlenia głównego i z powodzeniem mogą być wykorzystywane jako element oświetlenia strefowego. Jednym z bardziej funkcjonalnych rozwiązań, które można obecnie spotkać na rynku, są lampy dotykowe, włączające i wyłączające się pod wpływem muśnięcia. Dobrym przykładem jest lampa heksagonalna, idealna nie tylko do salonu.

Dekoracyjne oświetlenie salonu

Pomocne w budowaniu nastroju w pomieszczeniu może okazać się również delikatne światło, bez którego obecnie nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnego oświetlenia salonu. Wykorzystuje się je przede wszystkim do podświetlania regałów, witryn, czy barków, stosując przy tym wspominane już taśmy LED. Paski ledowe będą idealne również przy dodatkowym oświetleniu kina domowego.

To tylko 7 z nieskończenie wielu pomysłów na oświetlenie salonu. Zapoznając się z asortymentem sklepu z oświetleniem ledowym Onled.pl, z pewnością znajdziesz wiele ciekawych inspiracji i zupełnie nowych pomysłów, jak wykorzystać lampy LED w aranżacji własnej przestrzeni.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium