Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Atest PZH w oświetleniu

Prawidłowy dobór oświetlenia w budynku firmowym wpływa na komfort pracy oraz bezpieczeństwo ludzi. Dobra jakość wykonania ma tutaj kluczowe znaczenie, ale jej potwierdzeniem są nie tylko certyfikaty CE. Niektórzy przedsiębiorcy muszą zwrócić uwagę również na to, czy wybrane produkty mają atest PZH. Czym jest ta certyfikacja i w jakich przypadkach jest ona niezbędna? Sprawdź już teraz!

Atest PZH w oświetleniu – kto go wydaje?

Ten tajemniczy skrót pochodzi od nazwy instytutu badawczego Państwowy Zakład Higieny. Tak było do roku 2007, w którym to instytucja ta przekształciła się w Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny (NIZP-PZH). Skrót podawany w certyfikatach nie uległ jednak zmianie, ale  nie ma to żadnego znaczenia. Jeśli atest jest oryginalny, możesz mieć pewność, że oznaczone nim produkty spełniają najwyższe standardy jakości.

Głównym obszarem działania instytutu są badania naukowe, w tym z zakresu epidemiologii, bakteriologii oraz higieny. Oprócz tego dysponuje on uprawnieniami do nadawania stopni naukowych oraz wydawania certyfikacji dla produktów, w tym atestów PZH.

Jakie standardy spełnia oświetlenie z atestem PZH?

Słowem kluczowym jest w tym przypadku sterylność. Certyfikat ten daje gwarancję, że produkt łatwo utrzymać w idealnej czystości. Obudowy atestowanego oświetlenia są wykonane w technologii zapewniającej odpowiednią szczelność. Do oprawek nie dostają się zanieczyszczenia oraz woda. W efekcie lampę dezynfekuje się tylko z zewnątrz. Jednocześnie konstrukcja ta jest odporna na działanie wilgotnego środowiska.

Atest PZH w oświetleniu – jakie firmy muszą o nim pamiętać?

Jeśli chcesz się upewnić, czy Twoje przedsiębiorstwo musi korzystać z atestowanych lamp, powinieneś dokładnie zagłębić się w przepisy. Obowiązek ten dotyczy między innymi wielu firm pracujących z żywnością. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy produkty spożywcze mają bezpośredni kontakt z wodą pitną. W takich zakładach trzeba zadbać o idealną sterylność, a więc certyfikowane elementy oświetleniowe są niezbędne. Przepisy te dotyczą również wiele placówek medycznych, w tym przede wszystkim tych, w których wykonuje się zabiegi.

Pewne jest to, że nie musisz się przejmować atestem PZH wtedy, gdy oświetlenie kupujesz do swojego prywatnego domu. Tu wystarczy skupić się na dobrej jakości wykonania. Daje ona gwarancję niezawodności działania oraz bezpieczeństwa użytkowania.

Dobrej jakości oświetlenie gwarantuje niezawodność działania

Niezależnie od tego, czy Twoja firma musi montować lampy z atestem PZH, zawsze powinieneś stawiać na produkty wysokiej klasy. To gwarancja długiej żywotności, bezpieczeństwa użytkowania oraz mocnego światła o przyjemnej barwie. Szeroki wybór takich produktów znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego Onled. Zajrzyj do nas i już dziś złóż zamówienie na certyfikowane akcesoria od najlepszych producentów. Mamy nowoczesne oświetlenie do domu, biura, zakładu przemysłowego i wiele więcej.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium