Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Co warto zastosować do oświetlenia pokoju hotelowego?
Co warto zastosować do oświetlenia pokoju hotelowego?

Myśląc o wyposażeniu pokojów hotelowych, z reguły skupia się przede wszystkim na meblach, urządzeniach RTV i AGD czy też instalacjach i akcesoriach do łazienki. Dużo rzadziej porusza się kwestię oświetlenia, które w praktyce odgrywa sporą rolę zarówno dla gości przebywających w obiekcie okazjonalnie, jak i tych, którzy przyjechali na dłuższy wypoczynek. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to koniecznie przeczytaj ten tekst!

Oświetlenie pokoju hotelowego - jaką odgrywa rolę?

Mówiąc o lampach do hoteli, hosteli czy pensjonatów, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich znaczenie. Niestety wiele osób w dalszym ciągu uważa, że „wystarczy jedno górne światło i będzie dobrze”. Pogląd taki jest jednak daleki od standardów istniejących w dobrych placówkach noclegowych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jakie funkcje pełni więc oświetlenie w pokoju hotelowym?

Z reguły osoby kwaterujące się w hotelach większość czasu w pokoju spędzają w nocy oraz w godzinach porannych i wieczornych. A więc używają światła przez większość pobytu. Odpowiednie oświetlenie hotelowe jest kluczowe dla stworzenia przyjemnej i komfortowej atmosfery, która ma olbrzymie znaczenie dla samopoczucia gości, a także ich końcowej oceny jakości ośrodka.

W odróżnieniu od własnego domu czy mieszkania, w miejscu noclegu z reguły nie zna się w pełni rozkładu pomieszczeń, ustawienia mebli czy położenia włączników. Dlatego też nocne przechadzki po ciemku są dużo bardziej niebezpieczne. W związku z tym warto pomyśleć o lampkach przy łóżku lub punktowych źródłach światła.

Sam sposób oświetlenia odgrywa też znaczną rolę z punktu widzenia estetyki. Dobrze rozplanowane lampy potrafią zdecydowanie poprawić odbiór wnętrza lub też całkowicie go zepsuć. 

Jakie lampy wykorzystać w pokojach hotelowych?

Jak więc widać, odpowiedni dobór oświetlenia ma spore znaczenie - i to zarówno z punktu widzenia użyteczności, jak i odczuć odwiedzających. Przyjmuje się, że w pokoju hotelowym powinny znajdować się co najmniej dwa jego rodzaje:

  • ogólne - w postaci lampy wiszącej, sufitowej lub plafonu;
  • dodatkowe - składające się z lampki nocnej, biurkowej oraz źródeł światła służących celom aranżacyjnym.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są przy tym systemy szynowe. Złożone z kilku reflektorów mogą pełnić obie wspomniane role.

Na co zwracać uwagę, podczas zakupu oświetlenia LED do hoteli?

W komfortowym pokoju hotelowym powinno się znaleźć całkiem sporo źródeł światła. Dlatego też warto zwracać uwagę na to, jakie produkty się kupuje. Kwestią kluczową będzie w tym przypadku oczywiście energooszczędność, którą można uzyskać dzięki zastosowaniu nowoczesnych lamp LED. W skali hotelu rozwiązanie takie może generować naprawdę spore oszczędności.

Ważnym czynnikiem jest też jakość nabytego oświetlenia do pokojów. Co jasne, warto w tym przypadku zwrócić uwagę na przełożenie „koszt-efekt” i zrezygnować zarówno z najtańszych, jak i przesadnie drogich produktów. Sporą rolę odgrywa też ich design, który powinien odpowiadać wystrojowi wnętrza.

Podsumowanie

Nowoczesne i odpowiednio dobrane oświetlenie LED do pokojów hotelowych będzie nie tylko ułatwieniem dla gości, ale też elementem świadczącym o klasie obiektu. Dlatego też serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą lamp diodowych. Gwarantujemy, że dostępne u nas rozwiązania będą nie tylko dostarczać właściwą ilość światła i dobrze wyglądać, ale też wyróżnią się bezawaryjnością i konkurencyjną ceną.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium