Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Dlaczego warto korzystać z punktowego oświetlenia sufitowego?

Obecnie istnieje bardzo wiele sposobów na zapewnienie jasności w pomieszczeniach. Można korzystać z różnego rodzaju lamp wiszących, stojących czy też sufitowych. W ostatnich latach szczególnie dużą popularność zdobyło to ostatnie rozwiązanie, często oparte o kilka punktowych źródeł światła. Dlaczego warto z niego skorzystać?

Punktowe oświetlenie sufitowe – co to jest?

Mówiąc o światłach sufitowych, koniecznie trzeba podkreślić, że miano to posiada wiele różnych lamp. Należą do nich klasyczne plafony czy też inne oprawy montowane do stropu, jak i rozwiązania wpuszczane i używane jako element podwieszanych kasetonów. W tym ostatnim przypadku można skorzystać z różnego rodzaju oświetlenia powierzchniowego lub też właśnie punktowego - czyli reflektorów i niewielkich opraw ze zintegrowanym lub wymiennym pojedynczym źródłem światła. Co warte podkreślenia, na rynku dostępnych jest bardzo wiele produktów o takim zastosowaniu, które korzystać mogą ze standardowego zasilania 230 V lub też niższego 12 V. Różnorodność rozwiązań jest więc w tym przypadku duża - co oczywiście sprzyja użytkownikom.

Jakie są zalety stosowania lamp w suficie?

Z punktu widzenia kupującego, najważniejsze są zalety danego typu lamy. W omawianym przypadku wskazać można co najmniej pięć plusów:

  1. Uniwersalność - oświetlenie sufitowe doskonale komponuje się zarówno z nowoczesnymi, jak i bardziej tradycyjnymi wnętrzami. Można je wykorzystać w praktycznie każdym typie pomieszczenia - kuchni, łazience, sypialni czy salonie.
  2. Estetyka - omawiany typ opraw prawie całkowicie kryje się w kasetonie, dzięki czemu zawsze wygląda elegancko, nie zaburza architektury oraz nie wymaga regularnego odkurzania. Dodatkowo rozwiązanie to pozwala schować okablowanie w przestrzeni między stropem a sufitem.
  3. Łatwość montażu - wbrew pozorom punktowe oświetlenie jest też bardzo proste w instalacji. Lekkie oprawy nie wymagają bowiem wiercenia, a podłączenie całości jest szybkie z racji dostępu do przewodów. Fakt ten sprawia też, że bez trudu można dokonywać zmian aranżacji - bez kucia czy rozbierania całego sufitu.
  4. Energooszczędność - większość obecnie oferowanych modeli lamp punktowych opiera się na oszczędnych diodach LED. Łatwo można je połączyć np. z czujnikiem ruchu, co daje dodatkowe korzyści.
  5. Użyteczność - omawiane rozwiązanie pozwala na idealne rozłożenie światła w całym pomieszczeniu lub też skierowanie go w najważniejsze rejony. Dodatkowo dzięki sterowaniu można go używać zarówno jako oświetlenie główne, jak i akcentujące.

O czym pamiętać podczas montażu oświetlenia na suficie?

Aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie dają lampy punktowe sufitowe, koniecznie trzeba dobrze przemyśleć ich instalację oraz wybrać dobre jakościowo produkty. Najtańsze z nich mogą bowiem być awaryjne, a złe rozplanowanie miejsc na oprawy wpływać będzie na słabe oświetlenie danego pomieszczenia. W uzyskaniu idealnych efektów z chęcią pomoże nasz sklep Onled.pl. Oferujemy szeroki wybór różnego rodzaju lamp i źródeł światła LED. Zapraszamy do zakupów!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium