Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Dlaczego żarówki LED migoczą?

Oświetlenie typu LED staje się coraz bardziej popularne i wykorzystywane jest zarówno na potrzeby konsumenckie, jak i przemysłowe. Tym samym powoli wypiera z rynku tradycyjne żarówki. Ma ono wiele niewątpliwych zalet, w tym większą oszczędność prądu oraz wyższą jakość samego światła. W większości przypadków oświetlenie takie działa bez szwanku. Czasami jednak, szczególnie podczas próby zaciemniania, żarówki zaczynają brzęczeć w charakterystyczny sposób. Dlaczego żarówki LED migoczą? Jak się przed tym zabezpieczyć? 

Jakie są przyczyny migotania światła?

Dobrze dobrane oświetlenie sprzyja codziennemu funkcjonowaniu. Ułatwia pracę w domowym biurze, ale także sprzyja relaksowi w salonie czy sypialni. Aby wzrok nie męczył się w sztucznym świetle, warto zainwestować w żarówki wysokiej jakości. W przeciwnym razie może pojawić się nieprzyjemne migotanie. Co jest jego najczęstszym powodem? Za rodzaj oświetlenia odpowiadają wszystkie elementy składające się na instalację elektryczną. W tańszych rozwiązaniach producenci nie są w stanie, ze względu na niskie nakłady budżetowe, zapewnić odpowiedniej ochrony. Wówczas jedynym wyjściem jest wymiana na droższą, a co za tym idzie lepszą jakościowo żarówkę. Inną, możliwą przyczyną może być wadliwa instalacja. Istnieje także prawdopodobieństwo użycia niewłaściwego urządzenia do sterowania jasnością. Modele tradycyjne dostosowane są raczej do zwykłych halogenów. Cechują się one znacznie większą mocą niż te LED-owe. Mogą wówczas nie osiągnąć odpowiednio dużego parametru po włączeniu ściemniacza starego typu. Doprowadza to do zjawiska przegrzania, co daje efekt dźwiękowy.

Jak wybrać ściemniacz do oświetlenia typu LED?

Aby mieć pewność wyboru odpowiedniego rodzaju ściemniacza do żarówek LED, należy zwracać uwagę na właściwe symbole. Kompatybilny z oświetleniem będzie miał oznaczenie RC. Na opakowaniu powinna być podana jego maksymalna i minimalna moc. Parametr ten musi być większy niż ten opisany na opakowaniu żarówki. Jeśli jest mniejszy, poza migotaniem może pojawić się również brzęczenie, a w skrajnych przypadkach nawet pęknięcie szkła, co grozi skaleczeniem.

Efekt migotania jest zawsze niepożądany i może świadczyć o konieczności wymiany instalacji elektrycznej. Częściej jednak jest on przyczyną zakupu mało wydajnych produktów lub zastosowania ściemniacza typowego dla halogenów. Aby mieć pewność zakupu żarówek LED najlepszej jakości, zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie internetowej onled.pl (www.onled.pl). Znajdziesz tam asortyment, który poddawany jest szczegółowym testom i ma niezbędne certyfikaty i dokumenty bezpieczeństwa. Wszystko w przystępnych i konkurencyjnych cenach. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, nasi fachowcy z chęcią na nie odpowiedzą. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium