Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Domowe biuro - jakie oświetlenie?

Coraz więcej osób decyduje się na pracę w domu. Współczesne możliwości technologiczne powodują, że fizyczna obecność w biurze lub siedzibie firmy nie jest już w wielu zawodach koniecznością. W domowym zaciszu pracują zarówno osoby samozatrudnione, jak i ludzie pracownicy na etatach. Aby jednak taka praca przynosiła nam odpowiednią satysfakcję, konieczne jest odpowiednie zorganizowanie domowego biura. Jednym z najważniejszych elementów tego procesu jest dobór właściwego oświetlenia. Dotyczy to zarówno oprawy mocowanej na suficie, oświetlenia biurka, jak i lampy podłogowej.

Oświetlenie sufitowe – na co zwracać uwagę?

Centralnym elementem systemu oświetleniowego w każdym biurze (także w tym domowym!) jest oświetlenie sufitowe. W tej kwestii producenci i dystrybutorzy oferują szeroki wybór opraw dedykowanych biurom i gabinetom. Pozwala to wybrać model w pełni odpowiadający naszym osobistym preferencjom. Na uwagę zasługują zarówno klasyczne oprawy sufitowe, nowoczesne plafony, jak i lampy natynkowe LED. O ile design jest kwestią mocno indywidualną, o tyle parametry światła powinny umożliwiać wykonywanie codziennych obowiązków, przy jak najmniejszym zmęczeniu naszych oczu. Pod uwagę należy wziąć m.in.: temperaturę barwową światła (ciepłe światło ma temperaturę poniżej 3300K), moc strumienia świetlnego podawaną w lumenach czy współczynnik oddawania barw CRI (im bliższy 100, tym źródło lepiej oddaje barwę światła). Ciekawym pomysłem będzie ruchoma okrągła oprawa halogenowa idealna do nowoczesnych pomieszczeń.

Lampka na biurko – najważniejsze zalety

Trudno wyobrazić sobie biurko bez niewielkiej, poręcznej lampki na blacie. Takie rozwiązanie pozwala na doświetlanie samej przestrzeni roboczej, bez konieczności włączania światła sufitowego. W przypadku domowego biura tego rodzaju oświetlenie będzie niezastąpione w sytuacji, gdy praca nad projektem przeciągnie się do późnych godzin wieczornych. Lampka biurkowa zapewni również optymalny komfort przy czytaniu lub sporządzaniu służbowych dokumentów oraz wykonywaniu wielu innych, biurowych obowiązków.

Lampa podłogowa – jak wybrać?

W wielu przypadkach, w domowym biurze lub gabinecie dobrze sprawdzają się również lampy podłogowe. Oprócz tego, że stanowią atrakcyjną dekorację, mają przede wszystkim sporo praktycznych zastosowań. Z powodzeniem nadają się do oświetlania biurka. Jednocześnie, tego rodzaju lampa pomaga odprężyć i zrelaksować się podczas przerwy w pracy, np. przy ulubionej książce. Dodatkową zaletą tego rodzaju oświetlenia jest jego nieformalny design wnoszący odrobinę luzu i domowego ciepła do biurowej aranżacji. 

Na stronach internetowego sklepu Onled znajdziesz szeroki wybór artykułów oświetleniowych do domowego biura. Bogata kolekcja opraw sufitowych, natynkowych czy lamp biurkowych pozwoli wybrać oświetlenie idealnie odpowiadające Twoim potrzebom – zarówno w zakresie designu, jak i parametrów światła.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium