Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Jak dobrać oświetlenie LED do biura?
Jak dobrać oświetlenie LED do biura?

Odpowiednia organizacja i przygotowanie do pracy biurowej ma olbrzymie znaczenie dla Twojej produktywności – i to niezależnie od tego, czy wykonujesz czynności w firmie, czy też własnym domu lub mieszkaniu. Jednym z kluczowych elementów przygotowania miejsca realizacji zleconych zdań jest z kolei odpowiednie oświetlenie, które ma spory wpływ na ogólny komfort. Jak je dobrać i na co zwracać uwagę? Odpowiedź znajdziesz poniżej - sprawdź!

Oświetlenie LED do biura - czy warto postawić na takie rozwiązanie?

W ostatnich latach w dziedzinie oświetlenia bardzo dużą popularność zyskały rozwiązania oparte na diodach LED. Czy jednak sprawdzą się one także w biurze? Odpowiedź na to pytanie może być jedynie pozytywna, a wynika to z ich czterech podstawowych zalet:

  • niewielkie rozmiary - sprawiają one, że lampy LED mogą być dużo mniejsze lub też na różne sposoby zabudowywane w postaci paneli. Stwarza to duże możliwości aranżacyjne, nawet na skromnej powierzchni;
  • energooszczędność - nowoczesne diody półprzewodnikowe zużywają około 10 razy mniej prądu niż odpowiadające im żarówki żarnikowe;
  • bezpieczeństwo - w odróżnieniu od świetlówek, LED-y nie zawierają niebezpiecznych związków, takich jak rtęć czy luminofor. Co więcej, nagrzewają się one do dużo niższych temperatur niż klasyczne źródła światła, ograniczając ryzyko przypadkowych oparzeń;
  • długowieczność - lampy z diodami LED mogą działać nawet kilka razy dłużej niż zwykłe żarówki. W praktyce też rzadziej ulegają one awariom i są trudniejsze do uszkodzenia mechanicznego.

Jakie rodzaje lamp LED sprawdzą się najlepiej w biurze czy gabinecie?

Nowoczesne oświetlenie LED jest wydajnym, bezpiecznym i tanim w użytkowaniu źródłem światła, a właściwości te są pożądane w każdym biurze. Jakie konkretnie rodzaje lamp tego typu najlepiej stosować? W tym przypadku przede wszystkim należy zwrócić uwagę na charakter pomieszczenia, możliwości instalacji oraz realne potrzeby. Przy dużych powierzchniach dobrym rozwiązaniem są różnego rodzaju panele oraz downlighty. Montowane na sufitach pozwalają na uzyskanie równomiernego oświetlenia całej przestrzeni.

W przypadku mniejszych biur lepszym rozwiązaniem są klasyczne lampy wiszące z żarówkami LED czy też systemy szynowe. Szczególnie atrakcyjne mogą okazać się te ostatnie, gdyż przy ich pomocy można uzyskać zarówno takie samo natężenie światła w całym pomieszczeniu, jak i skoncentrować je na konkretnych punktach. W niektórych wypadkach, a w szczególności w domowych gabinetach, najlepiej sprawdzą się kinkiety lub lampki stojące LED, które są tanim, prostym i użytecznym rozwiązaniem.

Na co zwracać uwagę, podczas zakupu oświetlenia LED do biura?

Bez wątpienia oświetlenie LED do biura to bardzo dobre i uniwersalne rozwiązanie. Nie znaczy to jednak, że każda kupiona lampka będzie odpowiednia. Należy bowiem pamiętać, że muszą one spełniać pewne minimalne wymagania BHP. Zgodnie z nimi, na blacie biurka, natężenie światła powinno wynosić minimum 500 luksów.

Inną ważną kwestią jest barwa, która musi być jak najbliższa naturalnej, względnie zimniejsza, działająca pobudzająco. Ostatnim zagadnieniem związanym z oświetleniem LED biura jest kwestia estetyki. Co jasne, w przypadku firm z dużymi pomieszczeniami biurowymi odgrywa ona mniejszą rolę, jednak z pewnością plafony, panele czy systemy szynowe powinny wyglądać nowocześnie. Wybierając źródło światła do własnego biura, warto poszukać designerskich lampek LED, których zresztą na rynku nie brakuje. Różne rodzaje oświetlenia diodowego dla przedsiębiorców i osób prywatnych znaleźć można w naszym sklepie Onled.pl. Zapraszamy!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium