Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Jak stworzyć pozytywny nastój, dzięki odpowiedniemu oświetleniu?
Jak stworzyć pozytywny nastój, dzięki odpowiedniemu oświetleniu?

Światło jest nam konieczne nie tylko do życia, ale też ma olbrzymi wpływ na ogólne funkcjonowanie. Dlatego wielu specjalistów wskazuje, by do tematu oświetlenia podchodzić ze szczególną uwagą – zarówno w pracy, jak i domu. W tym artykule koncentrujemy się na tym drugim zagadnieniu. Sprawdź, jak stworzyć pozytywną atmosferę przy użyciu LED-ów!

Pozytywne oświetlenie – czyli jakie?

Problemy z ilością i rodzajem światła w domu czy mieszkaniu zauważamy tak naprawdę podświadomie. Po prostu, gdy jest ono źle zaprojektowane, powoduje rozdrażnienie, nie pozwala się skupić czy też utrudnia odpoczynek. Co przy tym ważne, na nasze samopoczucie wpływają trzy właściwości oświetlenia:

  • moc – nie może być zbyt mała, gdyż w półmroku jakakolwiek praca czy nawet aktywny relaks mogą być utrudnione; zbyt jasne światło działa z kolei pobudzająco i razi w oczy,
  • kolor – źródła o chłodnej temperaturze barwowej przeznaczone są do pracy, z kolei cieplejsze do odpoczynku,
  • ustawienie – silne strumienie skoncentrowanego światła sprawdzą się w trakcie precyzyjnych prac, jednak będą niekorzystne podczas odpoczynku.

Jak widać, teoretycznie optymalnym rozwiązaniem jest zaprojektowanie dedykowanych systemów oświetleniowych do poszczególnych pomieszczeń, które uwzględniałyby ich charakter. W praktyce jednak często jest to po prostu niemożliwe.

Oświetlenie ledowe – jego zalety a prawidłowe doświetlenie domu

Sposobem na rozwiązanie problemu dostosowania światła do potrzeb jest nowoczesne oświetlenie LED. Wynika to z jego kilku zalet, dzięki którym zdecydowanie góruje ono nad tradycyjnymi żarówkami:

  • niewielkie rozmiary – dzięki czemu źródła LED doskonale sprawdzą się nie tylko jako światła ogólne, ale też aranżacyjne i dodatkowe,
  • sterowalność – mocą i barwą światła niektórych diod można sterować elektronicznie, także zdalnie przy użyciu smartfona czy pilota,
  • energooszczędność – przez co nie musisz sztucznie ograniczać jasności pomieszczeń z powodu wysokich rachunków.

Wskazane zalety sprawiają, że oświetlenie ledowe dużo łatwiej dostosować do potrzeb.

Oświetlenie ledowe – jak je wykorzystać do tworzenia dobrego nastroju?

Co jednak jasne, same żarówki ledowe nie stworzą idealnego oświetlenia. Aby to osiągnąć, konieczne jest ich odpowiednie wykorzystanie. Jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę?

  • Nastrojowe taśmy LED na suficie – delikatne, ciepłe światło „spływające” z podwieszanego sufitu stworzy przyjemną atmosferę do wypoczynku w salonie,
  • podświetlenie ledowe lustra – świetnie sprawdzi się podczas zabiegów kosmetycznych rano i wieczorem; co ważne, nie wyklucza ono użycia rozproszonego światła głównego, które pozwoli się wyciszyć w trakcie kąpieli,
  • sterowalne lampki LED z czujnikiem ruchu do aneksu kuchennego – rozwiązanie z kategorii smart zdecydowanie ułatwi i uprzyjemni zarówno codzienne gotowanie, jak i będzie idealne podczas odpoczynku czy spotkania towarzyskiego.

Lampy LED – rozwiązanie do nowoczesnego mieszkania

Współczesne oświetlenie ledowe daje mnóstwo opcji. Dzięki niemu możesz stworzyć doskonałe miejsce do pracy oraz zapewnić świetną atmosferę do odpoczynku – w jednym pokoju i używając tego samego systemu lamp. Warto więc skorzystać z tych możliwości i zapoznać się z ofertą naszego sklepu Onled.pl, gdzie znajdziesz szeroki wybór oświetlenia LED!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium