Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Jakie oświetlenie LED do biura?

Miejsce, w którym spędzamy wiele godzin każdego dnia, skupiając się na pracy, powinno charakteryzować się wydajnym i dobrze dopasowanym do naszych potrzeb oświetleniem. Światło w biurze lub gabinecie nie tylko ma umożliwiać wykonywanie obowiązków, ale jednocześnie chronić nasze oczy i organizm przed zmęczeniem. Sprawdź, jak dobrać właściwe oświetlenie LED do biura i na co zwrócić uwagę, poszukując źródeł światła do tego typu pomieszczeń.

Oświetlenie biurowe – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze oświetlenia oraz źródeł światła do pomieszczeń biurowych, należy kierować się przede wszystkim efektywnością zastosowanego systemu oświetleniowego. Powinien on gwarantować optymalne oświetlenie powierzchni roboczych, przy jednoczesnym zapewnieniu niskiego zużycia energii elektrycznej. Kolejnym istotnym czynnikiem są przepisy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, które regulują normy dotyczące rodzaju i natężenia światła biurowego – jego optymalny poziom powinien wynosić w granicach 500 luxów.

Panele LED do biura 

W większości nowoczesnych pomieszczeń biurowych montuje się oświetlenie w formie podtynkowych paneli ledowych. Ich zaletą jest fakt, że świecą one całą swoja powierzchnią, emitując światło o równomiernym natężeniu. Oświetlenie panelowe można łatwo zamontować pomiędzy kasetonami w suficie, a szeroki wybór dostępnych wymiarów pozwala dopasować oprawy, które zapewnią najlepszą jakość oświetlenia powierzchni roboczych. Panele LED wyposażone są w diody emitujące białe, neutralne światło, które najlepiej sprawdza się jako oświetlenie do biur i gabinetów.

Oświetlenie wiszące 

Na rynku znajdziemy bogaty wybór opraw wiszących dedykowanych przestrzeniom biurowym. Wiszące oświetlenie będzie doskonałym rozwiązaniem dla pomieszczeń bez podwieszanych sufitów ze względu na możliwość dostosowania wysokości źródła światła do indywidualnych potrzeb danego biura. W tym przypadku kluczowy będzie dobór odpowiedniego źródła światła, czyli żarówki LED. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na moc i jasność diody, ale również na temperaturę barwową światła. Jako optymalną dla pomieszczeń biurowych uznaje się barwę neutralną w granicach 4000K – tego rodzaju żarówki zapewnią naturalne oświetlenie i pozytywnie wpływają na samopoczucie osób pracujących w biurze. 

Oświetlenie szynowe

Ciekawym rozwiązaniem w zakresie oświetlania biur są systemy szynowe, charakteryzujące się dużą swobodą w zakresie regulacji kierunku i kąta naświetlania. Tego rodzaju oświetlenie sprawdzi się w miejscach, w których nie ma precyzyjnie wyznaczonych stref i obszarów roboczych, a zapotrzebowanie na dostęp do światła jest zróżnicowane. Reflektory szynowe można dowolnie ustawiać i przesuwać, co pozwala na szybką reorganizację przestrzeni, w zależności od rodzaju wykonywanych przez pracowników zadań.

Poszukujesz nowoczesnego, energooszczędnego oświetlenia do biura? Sprawdź bogatą ofertę naszego sklepu internetowego One LED lub skontaktuj się z nami w celu uzyskania fachowej porady odnośnie do wyboru najlepszego oświetlenia biurowego.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium