Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Jakie oświetlenie LED do kuchni (małej kuchni)?

Wybierając oświetlenie ledowe do kuchni, należy zastanowić się zarówno nad wyborem odpowiednich opraw, jak i źródeł światła, uwzględniając ich jasność, temperaturę barwową, wskaźnik oddania barwy czy kąt świecenia. Priorytetem będzie odpowiednie doświetlenie przestrzeni roboczej, stołu, przy którym spożywamy posiłki czy strefy gotowania. Inne będą parametry oświetlenia sufitowego, inaczej dobiera się ledy nad blatem czy pod szafką. Sprawdź nasze inspiracje i zobacz, jak wybrać oświetlenie LED do dużej i małej kuchni.

Oświetlenie główne kuchenne – na co zwracać uwagę?

Podobnie jak przy aranżacji pozostałych pomieszczeń, również w kuchni oświetlenie możemy podzielić na główne i pomocnicze. To pierwsze powinno zapewnić nam optymalny komfort w trakcie przygotowywania posiłków, ich konsumowania oraz wszelkich innych kuchennych czynności. Jako podstawowe oświetlenie kuchenne dobrze sprawdzi się lampa z energooszczędną żarówką LED E27 jako źródło światła. Lampy sufitowe zdają egzamin zarówno w małej kuchni, jak i w bardziej przestronnym pomieszczeniu z wydzieloną strefą jadalni – w takim układzie, warto postawić na dodatkowe oświetlenie nad stołem.

Oświetlenie LED w kuchni – jaka żarówka?

Przy wyborze źródła światła do kuchni należy kierować się kilkoma sprawdzonymi zasadami, które ułatwią wykonywanie codziennych czynności i sprawią, że prace kuchenne będą przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na wspomnianą wcześniej żarówkę E27 (opcjonalnie E14), czy na żarówkę halogenową GU10, wybierz źródło światła o jasności minimum 600-800 lm (w przypadku oświetlenia LED, ważniejszym parametrem niż moc żarówki, jest właśnie jasność wyrażana w lumenach). Światło kuchenne powinno mieć barwę chłodną lub zimną (najlepiej wybrać żarówkę o temperaturze barwowej 6000K i więcej) z uwagi na fakt, że światło zimne najrzetelniej oddaje rzeczywistą barwę produktów, ale jest też bardziej przyjazne dla naszych oczu.

Oświetlenie pomocnicze: meblowe i podszafkowe

Warto pamiętać, że dodatkowe oświetlenie w kuchni jest wymagane ze względu na czynności, które wykonuje się w tym pomieszczeniu. Oświetlenie podszafkowe powinno umożliwiać proste czynności, ułatwiać lokalizowanie niezbędnych akcesoriów i minimalizować konieczność korzystania z oświetlenia głównego. Jako pomocnicze oświetlenie LED w kuchni dobrze sprawdzają się m.in. listwy i taśmy ledowe wykorzystujące technologię RGB (możliwość konfiguracji koloru oświetlenia). Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę, by wśród dostępnych opcji sterowania było również ustawienie ciągłego, białego światła – wówczas oświetlenie szafek będzie w pełni praktycznie, a nie wyłącznie dekoracyjne.

Potrzebujesz fachowej porady w kwestii wyboru idealnie dopasowanego oświetlenia LED do swojej kuchni? Sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami już dziś – z przyjemnością udzielimy Ci szczegółowych informacji dotyczących lamp i źródeł światła do kuchni dostępnych w ofercie internetowego sklepu On LED.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium