Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Lampy z czujnikiem ruchu - zalety

Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem, które zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców, jest montowanie oświetlenia LED z czujnikiem ruchu. Umieszcza się je w okresie jesienno-zimowy, kiedy na dworze bardzo szybko robi się ciemno. Lampy z funkcją wykrywania ruchu bywają również stosowane wewnątrz domu. Na ogół w korytarzach lub przy toaletach. Ułatwia to lepszy dostęp do pomieszczenia sanitarnego w nocy. 

Zalet lamp LED z czujnikiem ruchu jest wiele. Znacznie ułatwiają życie, szczególnie po zmierzchu. Źródło światła włącza się, gdy ktoś znajdzie się w jego zasięgu. Ważne jest to, że czujnik reaguje na takie czynniki jak ciepło. Oznacza to, że poruszające się gałęzie na wietrze nie są w stanie doprowadzić do zapalenia się światła. Za każdym razem, gdy lampa się zapali, domownik może mieć pewność, że ktoś jest w pobliżu. Wadą jest to, że do zapalenia światła może dojść także za sprawą biegającego psa lub kota. Jest jednak jedno wyjście z takiej sytuacji. Należy zamontować czujnik na takiej wysokości, która nie „wyłapie” zwierząt i dzieci. Większość lamp wyposażonych jest także w wykrywacz zmierzchu, włączający się, gdy natężenie światła na zewnątrz się zmniejsza. 

Dodatkowym atutem lamp LED z czujnikiem ruchu jest ich elegancki wygląd. Z powodzeniem mogą pełnić funkcje dekoracyjne i być znakomitym uzupełnieniem elewacji. Są także energooszczędne, ponieważ zapalają się tylko wtedy, gdy istnieje taka konieczność. 

Na co zwracać uwagę kupując lampy z czujnikiem ruchu?

Nowoczesne lampy LED z czujnikiem ruchu dzieli się na te wyposażone w pasywny czujnik podczerwieni (PIR) lub mikrofalowy (HF). Te pierwsze reagują na obiekt, który emituje promieniowanie cieplejsze niż otoczenie, natomiast te drugie wykrywają nawet ruch przedmiotów martwych. Obecnie, możliwy jest zakup oświetlenia z oboma rodzajami czujnika, co ułatwia regulację czujności. Nowoczesne urządzenia pozwalają nawet na precyzyjne skalibrowanie w taki sposób, aby światło zapalało się po wykryciu obiektu znajdującego się w określonej odległości. Co więcej, część z modeli wyposażona jest w opcję podtrzymania światła przez ustawiony przez użytkownika czas. 

Wybierając oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne, warto zastanowić się nad barwą światła i jego mocą. W zależności od miejsca zamontowania istotny może być również zasięg czujnika. Nie mniej ważna jest estetyka całości. Inna oprawa będzie wykorzystywana w przypadku montażu na klatce schodowej, a zupełnie inna, jeśli lampa oświetlać będzie ogród czy taras. 

Parametrem, który jest często pomijany przy zakupie oświetlenia LED, jest klasa szczelności IP. Informuje ona o stopniu ochrony urządzenia elektrycznego przed wnikaniem do środka wody. 

Na stronie internetowej onled.pl znajdziesz duży wybór wysokiej jakości, eleganckich lamp LED z czujnikami ruchu. Mnogość produktów sprawi, że każdy znajdzie artykuł idealnie dopasowany do własnych potrzeb. W razie pytań lub wątpliwości nasi eksperci chętnie pomogą w wyborze. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium