Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Ledy do pokoju gracza
Ledy do pokoju gracza

Pokój gracza – projekt i niezbędne wyposażenie

Pokój gracza to pomieszczenie poniekąd specjalistyczne i nie ma w nim miejsca na przypadki. Wszystkie jego elementy, począwszy od komputera, poprzez meble, aż po otoczenie, mogą nie tylko bezpośrednio przekładać się na komfort grania, ale również sprzyjać poprawie osiąganych wyników. Dlatego też przygotowując projekt pokoju dla gracza, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Jednym z nich jest oświetlenie. W niektórych przypadkach może ono odegrać kluczową rolę.

Dobierając akcesoria do pokoju gracza, należy kierować się przede wszystkim względami praktycznymi i umiarem. Odpowiednio dobrane biurko i fotel, a w przypadku konsoli – kanapa, pozwolą zachować wygodną postawę ciała, jednocześnie minimalizując ryzyko wystąpienia bólu pleców lub szyi nawet po wielogodzinnej sesji.

Pokój gracza – rola światła

W przypadku pokoju dla gracza, światło odgrywa nie mniej ważną rolę, jak odpowiedni sprzęt, czy elementy wyposażenia. Jego znaczenie jest tym większe, że często dodatkowo zasłania się okna tak, by wpadające promienie słoneczne nie odbijały się od monitorów, co zdecydowanie nie jest zbyt komfortowe podczas gry. Panujący półmrok, w połączeniu ze specyficznym przeznaczeniem pomieszczenia, stwarza idealne warunki do zabawy oświetleniem. Szczególnie udane może być wykorzystanie w projekcie pokoju dla gracza kolorowego oświetlenia RGB w postaci taśm ledowych. O tym, czym one są i jakie mają zastosowanie, można dokładniej poczytać również tutaj.

Oświetlenie w pokoju gracza ma charakter nie tylko użytkowy, ale również dekoracyjny. To właśnie jego rozmieszczenie, barwa i moc decydują o panującym nastroju. Pod tym względem pomieszczenie to ma w sobie coś z kina – stłumione światło sprzyja wyostrzeniu innych zmysłów, co zdecydowanie poprawia jakość odczuć. Warto więc tak zaprojektować oświetlenie, by posłużyło budowaniu odpowiedniej atmosfery. Na początku najlepiej postawić na paski LED do komputera, które nie tylko są nie zbyt drogie, ale również łatwe w montażu. Ciekawą opcją mogą być również podświetlane gadżety do pokoju gracza takie jak myszka, czy klawiatura emitująca kolorowe światło. Jeśli chcesz poczytać nieco więcej na temat budowaniu nastroju w mieszkaniu za pomocą oświetlenia, to tu znajdziesz więcej informacji.

LED do komputera – jakie taśmy wybrać?

Pasek LED do komputera, czy do podświetlenia sufitu jest rozwiązaniem, które w przypadku pokoju dla gracza, sprawdzi się za każdym razem. Szeroki wybór taśm ledowych dostępnych na rynku, różniących się między sobą kolorem i mocą, pozwala na dużą dowolność względem aranżacji pomieszczenia. Planując przestrzeń taką jak ta, czyli służąca przede wszystkim do relaksu, warto wybierać oświetlenie o ciepłej barwie (zakres 2200 – 3200 K). Jej żółty odcień, kojarzący się z przytłumionym płomieniem świecy, działa kojąco i odprężająco.

 

Zwolennikom i zwolenniczkom bardziej dynamicznych rozwiązań z pewnością spodoba się wspomniana już taśma RGB LED do komputera. Dzięki temu, że emituje światło w 3 kolorach – czerwonym, niebieskim i zielonym – zapewnia dużą swobodę w wyborze ustawień, pozwalając otrzymać praktycznie każdą barwę. Dodatkową jej zaletą jest możliwość podłączenia ściemniacza, który umożliwi wygodną zmianę natężenia światła, w zależności od tego, czy będzie miało ono pełnić funkcję dekoracyjną, czy także użytkową – na przykład w czasie przerwy od gry.

Jak zaplanować rozmieszczenie oświetlenia w pokoju dla gracza?

Jak już wiadomo, w aranżacji pokój gracza, projekt oświetlenia jest dość istotny. Należy zadbać nie tylko o rodzaj światła, ale również jego rozmieszczenie tak, by lampy nie świeciły bezpośrednio w monitor komputera. LED czy to w postaci opraw, czy taśm, można wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z nich jest oświetlenie sufitowe. Prócz punktowych źródeł światła można zamontować całe listwy, które podświetlą pułap. Paski ledowe mogą posłużyć również do oświetlenia krawędzi biurka, szafki RTV lub ekranu. Padające na ścianę światło pozwoli stworzyć ciekawe tło dla toczącej się rozgrywki. Jednocześnie nada wnętrzu nowoczesnego, nieco futurystycznego charakteru.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium