Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Oświetlenie LED w hali przemysłowej – poznaj najlepsze pomysły!

Oświetlenie w takich miejscach, jak hala produkcyjna, należy dobrać, uwzględniając wiele parametrów, aby zapewnić osobom tam przebywającym dobre warunki pracy i bezpieczeństwo. Technologia LED daje wiele możliwości również w przypadku pomieszczeń o dużych powierzchniach, dlatego warto wziąć ją pod uwagę. W sklepie On Led znajdziesz wiele interesujących rozwiązań, które możesz wykorzystać w swojej firmie. Podpowiadamy, jakie oświetlenie LED sprawdzi się do hali przemysłowej.

Na co zwrócić uwagę wybierając oświetlenie?

W środowisku pracy, takim jak hala przemysłowa, można zainstalować oświetlenie o natężeniu światła w granicach od 200 do 1500 luksów. Współczynnik powinien być dostosowany do indywidualnych wymagań, np. w miejscu, w którym niezbędna jest duża precyzja, natężenie powinno być odpowiednio wysokie. Trzeba też zadbać o zapewnienie właściwej równomierności światła w polu zadania wzrokowego oraz otoczenia przylegającego. Nie powinieneś też dopuścić do wystąpienia zjawiska olśnienia, czyli narażenia oczu pracownika na bezpośredni kontakt ze źródłem światła. Jest to bardzo niebezpieczne, może bowiem doprowadzić do groźnych wypadków. Nie bez znaczenia będzie też dobór barwy światła, a także wskaźnika oddawania barw (Ra).

Oświetlenie liniowe LED – ciągi świetlne

Jest to jedno z popularniejszych rozwiązań w dużych halach, które daje ogromne możliwości adaptacyjne. Wykorzystuje się tutaj świetlówki o długości dostosowanej do indywidualnych potrzeb, najczęściej stosuje się warianty 120- oraz 150-centymetrowe. Opcja ta pozwala zaoszczędzić sporo energii, ponieważ w przypadku pracy lampy 120-centymetrowej pobór mocy wynosi jedyne 18 W. Rozwiązanie to jest opłacalne nie tylko ze względu na koszty prądu, ale też samego produktu, oraz opłaty związane z montażem. Instalacja lamp tego typu jest bardzo szybka i prosta i nie ingeruje w powierzchnię sufitu. Świetlówki najlepiej wybrać w wersji LED, które są co prawda droższe niż te wyładowcze, jednak wystarczają na znacznie dłużej i pozwalają obniżyć koszty energii.

Oświetlenie tego rodzaju można też stworzyć, wykorzystując liniowe oprawy hermetyczne, w których wykorzystuje się zintegrowaną diodę. Dzięki temu opcja ta wyróżnia się dużą wodoszczelnością. Jej szczelność wynosi przynajmniej 65 IP.

Oświetlenie lampami High Bay

Lampy tego typu projektowane są w taki sposób, aby generowały najkorzystniejsze właściwości świetlne, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii elektrycznej. Produkty High Bay dostępne są w wielu wariantach, różniących się między sobą barwą światła. Najczęściej można spotkać lampy neutralne oraz zimne. W przypadku hali przemysłowej, która jest całkowicie odcięta od naturalnego światła, lepiej postawić na wersję neutralną, aby zapewnić odpowiedni komfort pracy osobom przebywającym na terenie obiektu.

Wykorzystanie oświetlenia LED na hali przemysłowej to najlepszy sposób na oszczędność energii. Poza tym technologia ledowa zapewnia wiele możliwości adaptacyjnych, dlatego może być zastosowana nawet w miejscach trudno dostępnych. Dodatkowo świetlówki LED czy lampy High Bay mają też dużą żywotność, dzięki czemu nie trzeba ich zbyt często wymieniać.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium