Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Oświetlenie klatki schodowej LED
Oświetlenie klatki schodowej

Schody to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w każdym budynku. To na nich najłatwiej dochodzi do skręcenia stawów czy też poważniejszych upadków. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio je oświetlić – zarówno w domach jednorodzinnych, jak i blokach czy budynkach użyteczności publicznej. Jakie oświetlenie wybrać na klatkę schodową? Zapraszamy do lektury!

Oświetlenie klatki schodowej – dlaczego jest tak ważne?

Niestety, ale wiele osób bagatelizuje rolę oświetlenia na klatce schodowej. W przypadku budynków wielorodzinnych nierzadko zdarza się, że jest ono w opłakanym stanie lub nawet w ogóle nie działa. Czasami sytuacja taka ma miejsce również w domach prywatnych. Podejście takie jest jednak zwykłym kuszeniem losu i na ogół wynika ze źle pojętej oszczędności – opartej na przekonaniu, że „wystarczy uważać”. Realia pokazują, że o niemiłą przygodę wcale nietrudno – także we własnym domu.

Dlatego też zawsze lepiej zapobiegać, niż leczyć – po prostu zainteresować się lampami na korytarz i schody. Wybór tego typu produktów jest bardzo szeroki, więc bez trudu można znaleźć oświetlenie korzystające np. z diod LED – czyli bardzo oszczędnej i długowiecznej technologii. Oświetlenie klatki schodowej LED ma liczne zalety, z którymi warto się zapoznać. Przede wszystkim jest niezwykle ekonomiczne, dlatego koszt korzystania z oświetlania LED będzie znacznie tańszy niż w przypadku klasycznych świetlówek. Ponadto oświetlenie schodowe LED jest przeznaczone do bardzo długiej eksploatacji - czas pracy modułu tego typu liczony jest w tysiącach godzin!

Jakie oświetlenie wybrać na klatkę schodową w domu jednorodzinnym?

Zastanawiając się, jakie oświetlenie wybrać na klatkę schodową, trzeba zacząć od zwrócenia uwagi na różne oczekiwania wobec lamp do tej części budynku. W pierwszym przypadku, gdy mowa o domach jednorodzinnych, pełnią ono jednocześnie rolę ozdobną i użytkową. Eleganckie lub nowoczesne lampy natynkowe, kinkiety, plafony czy taśmy LED mają nie tylko zapewniać odpowiednią ilość światła, ale też po prostu być ważnym elementem wystroju.

Z faktu tego doskonale zdają sobie sprawę producenci, którzy z roku na rok oferują coraz to ciekawsze wzory lamp LED, przeznaczone do wszelkich typów aranżacji. Dzięki temu na pewno znajdziesz oświetlenie klatki schodowej LED perfekcyjnie dopasowane do wnętrza, w którym planujesz je założyć.

Lampy na klatce schodowej w bloku – jakie wybrać?

Nieco inaczej wygląda rola oświetlenia klatki schodowej w przypadku bloków. Wówczas oczywiście także zapewnia ono bezpieczeństwo, ale jednocześnie kluczowym parametrem jest ilość zużywanego prądu – za który później trzeba wspólnie zapłacić. Dlatego też w takich sytuacjach bardzo często sięga się po produkty współdziałające z czujnikami ruchu lub obecności. Jak działa oświetlenie schodowe LEDz czujnikiem ruchu? W prosty sposób - włączenie lampy następuje jedynie, gdy ktoś pojawia się na schodach – co zdecydowanie ogranicza realny czas świecenia.

Nie znaczy to jednak, że w tej sytuacji estetyka nie odgrywa żadnej roli. Jest ona co prawda drugorzędna, choć rozsądni developerzy dbają, by klatki schodowe wyglądały jak najlepiej. W końcu to one są wizytówką każdego obiektu. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby oświetlenie schodowe LED z czujnikiem ruchu zarazem pełniło swoją funkcję praktyczną, jak i było ozdobą.

Podsumowanie

Jak widzisz, oświetlenie na klatce schodowej – zarówno zwykłe, jak i oświetlenie klatki schodowej LED z czujnikiem ruchu - odgrywa bardzo ważną rolę użytkową i estetyczną. Warto więc poważnie podejść do jego wyboru i zwrócić też uwagę na jasność i zabezpieczenia danego produktu. W wielu blokach na schodach panuje bowiem spora wilgoć, nietrudno również o przypadkowe lub nawet celowe próby uszkodzenia źródeł światła.

Dlatego opłaca się postawić na wysokiej klasy lampy LED. W naszej ofercie znajdziesz zarówno zwykłe oświetlenie schodowe LED, jak i oświetlenie klatki schodowej LED z czujnikiem ruchu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium