Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Oświetlenie lakierni – jakie wybrać?
Oświetlenie lakierni – jakie wybrać?

Każde miejsce pracy powinno być odpowiednio oświetlone. Jednak w pewnych profesjach zagadnienie to jest wręcz kluczowe z punktu widzenia uzyskiwanych efektów. Z sytuacją taką mamy do czynienia w przypadku lakierni. Zamontowanie w niej słabych czy przekłamujących kolory lamp będzie bowiem bezpośrednio wpływać na jakość wykonywanych prac. Jakie oświetlenie zatem wybrać? Sprawdź!

Jakie oświetlenie do lakierni?

Jak już wspomnieliśmy, w każdej lakierni musi być przede wszystkim jasno. Wynika to z faktu, że w słabym, sztucznym świetle dużo łatwiej o niedomalowania czy inne niedoróbki, które widoczne są dopiero za dnia. Z reguły naprawa takich błędów wiąże się z koniecznością ponownego lakierowania całego elementu – a więc sporą stratą czasu i dodatkowymi kosztami. Dlatego to, jakie oświetlenie do lakierni wybierzesz, jest niezwykle istotne.

W praktyce bowiem odpowiednie lampy bezpośrednio wpływają na jakość świadczonych przez dany podmiot usług. Przygotowując się do zakupu źródeł światła do lakierni, warto postawić na rozwiązania sprawdzone, oferujące długą żywotność oraz maksymalnie energooszczędne. Jest to ważne, gdyż wpływa bezpośrednio na koszty utrzymania całego biznesu. Nie powinno więc dziwić, że coraz więcej lakierni decyduje się na oświetlenie LED. Przewidywana żywotność diod jest bowiem zdecydowanie większa, a zużycie prądu dużo niższe, w porównaniu z klasycznymi żarówkami czy nawet świetlówkami. A na jakie konkretnie parametry należy zwracać uwagę?

Jakie lampy LED sprawdzą się w lakierni?

Kupując lampy LED do lakierni, warto pamiętać, by zwrócić uwagę na kilka ich właściwości:

  • hermetyczna obudowa – w trakcie lakierowania wydzielają się łatwopalne opary, które nie powinny mieć dostępu do samej diody czy też instalacji elektrycznej,
  • barwa oświetlenia – do pracy konieczne jest jak najbardziej naturalne światło. Dlatego zakupione produkty powinny charakteryzować się temperaturą barwową 4000-4500K,
  • wysokie CRI – parametr ten to współczynnik oddania barw. Musi on być jak najwyższy, a minimum to CRI 85 Ra. Niska wartość będzie oznaczała, że barwy oświetlonych przedmiotów będą nienaturalne.

Lampy LED do lakierni – jakie kupić i jak je rozmieścić?

Sam zakup odpowiedniego oświetlenia LED do lakierni to jednak dopiero połowa sukcesu. Równie ważna jest jego instalacja. W tym celu warto przede wszystkim zwrócić uwagę na rozmieszczenie poszczególnych lamp, by oświetlały one miejsce pracy ze wszystkich stron – także po bokach. Pozwoli to na zapewnienie optymalnych warunków, niezależnie od ustawienia samochodu i operatora. Moc użytego oświetlenia powinna być z kolei na tyle duża, by w miejscu pracy uzyskać około 750-1000 luksów. Bardzo rozsądnym rozwiązaniem jest też takie podłączenie ledów, by można je było zapalać sekcjami – co przyda się w sytuacji, gdy nie jest potrzebna pełna siła światła.

Podsumowanie

Z całą pewnością oświetlenie LED może doskonale sprawdzić się w każdej lakierni. Dobrze dobrane źródła tego typu zapewnią bowiem odpowiednią jasność, a do tego będą też dużo oszczędniejsze i wytrzymalsze, niż halogeny czy świetlówki. Warto więc na nie postawić i cieszyć się idealnie wykonywanymi zleceniami!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium