Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Oświetlenie szynowe - gdzie się sprawdzi? oświetlenie szynowe

Niebanalne oświetlenie, które doskonale sprawdza się w różnych warunkach. Możliwość doświetlenia miejsc, w których główne źródło nie zapewnia odpowiedniej jasności. W końcu – atrakcyjny element wystroju – wszystkie te opisy zdecydowanie pasują do oświetlenia szynowego, czy też, jak inaczej się je nazywa, na szynoprzewodach. To specyficzne rozwiązanie techniczne cieszy się coraz większym zainteresowaniem, głównie dzięki temu, że pozwala zarówno na szybki montaż, jak i przez swoją uniwersalność. Gdzie zatem można zastosować tego typu rozwiązanie? Warto to sobie omówić.

Czym właściwie jest oświetlenie szynowe?

Systemy szynowe to atrakcyjny sposób montażu lamp, który połączony jest tylko jednym kablem, przy czym możesz zastosować na nich kilka źródeł światła. Przewód bowiem łączy się z szyną, w której poprowadzone są lampy. Cały układ składa się nie tylko z tych trzech elementów, czyli przewodu, szyny i reflektorów, ale też z oprawy, zaślepek, uchwytów mocowania i poszczególnych części instalacji elektrycznych.

Jest to rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem, głównie ze względu na fakt, że można dzięki niemu stworzyć oryginalne oświetlenie wnętrza. Możesz nimi zastąpić zarówno główne źródło światła, jak i je uzupełnić. Warto podkreślić też, że na takich szynach mogą wisieć zarówno niewielkie reflektorki o dużej mocy, jak i lampy wiszące – wszystko zasadniczo zależy od Twojej inwencji twórczej.

Tego typu oświetlenie może działać na dwóch rodzajach układów. Jednofazowy – zdecydowanie popularniejszy, aktywuje wszystkie lampy jednym włącznikiem. Trójfazowy natomiast umożliwia podzielić całość na trzy osobne obwody, aktywowane trzema różnymi włącznikami. Tym samym można dodatkowo jeszcze manipulować światłem w taki sposób, jaki najbardziej nam odpowiada.

Ogromną zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim łatwy i szybki montaż. Zmiany w obrębie szyny można przeprowadzić błyskawicznie – można dołożyć reflektorek, wymienić, jak i usunąć go czy zmienić jego położenie.

Zastosowanie oświetlenia szynowego

Gdzie możesz zastosować oświetlenie szynowe? Zasadniczo niemal wszędzie. Będzie świetnym sposobem na główne źródło światła w niewielkich pomieszczeniach jak kawalerki, sypialnie czy salon, lub stanowić dodatkowe oświetlenie większych powierzchni. Jest to oczywiście umowne – jak już wiesz, na szynach można zamontować też lampy wiszące, a z drugiej strony, najpopularniejszy wariant, tj. szyna z reflektorami, jeśli wybierzesz ją w technologii LED, będzie gwarantowała idealną ilość światła w nawet większych pomieszczeniach. Dzięki nim oświetlisz zarówno korytarz, jak i inne wnętrza.

Wyjątkowo dużą popularnością tego typu lampy cieszą się we wszelkich obiektach usługowych i handlowych. Dzięki możliwości niemal dowolnego ustawienia kąta padania światła możesz atrakcyjnie podświetlić elementy ekspozycji, na które chcesz zwrócić uwagę. W ten sposób na przykład wyraźnie doświetlisz ścianę, na której wiszą artykuły, które chcesz wypromować w pierwszej kolejności.

Jakie jeszcze możliwości daje oświetlenie szynowe? Możesz to sprawdzić, wchodząc na stronę naszego sklepu internetowego, gdzie znajdziesz najlepsze rozwiązania. Jako że to technologia LED, szybko przekonasz się, że stanie się piękną ozdobą, ale też zagwarantuje niższe rachunki za elektryczność.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium