Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Taśma LED RGB - zastosowanie
Taśma LED RGB - zastosowanie

Nowoczesne diody LED w kilka lat wręcz zdominowały rynek oświetlenia. Co jednak warte podkreślenia, rozwiązania tego typu nie tylko zastąpiły tradycyjne żarówki, ale też wniosły dużo nowych możliwości w zakresie aranżacji wnętrz. Jednymi z często stosowanych produktów są diody RGB - jak można je wykorzystać? Podpowiadamy - sprawdź!

Taśmy LED RGB - co to jest?

Jak już wspomnieliśmy, diody półprzewodnikowe, czyli tytułowe LED-y to stosunkowo nowa technologia, która zyskała popularność w ostatnim dziesięcioleciu. Nie powinno więc dziwić, że większość osób nie wie dokładnie, jak to rozwiązanie działa i jakie są jego typy. Przede wszystkim należy mieć świadomość, że nie każda dioda jest taka sama. Mogą one różnić się zarówno konstrukcją, jak i parametrami. Wśród nich najpopularniejsze są dwa typy - SMD i RGB.

Pierwsze z nich emitują jeden, ściśle określony kolor światła - w praktyce są to różne pasma barwy białej. Z kolei diody RGB mają możliwość świecenia na czerwono, zielono i niebiesko, co daje dużo większe możliwości użytkowe. Pozwala bowiem na zmiany barwy światła lub też ich mieszanie. Umożliwia to uzyskanie prawie dowolnego koloru. Oczywiście jeszcze ciekawsze efekty stworzyć można w sytuacji, gdy połączysz kilka czy kilkadziesiąt diod LED RGB na jednej taśmie lub listwie, co jest często praktykowane.

Gdzie można wykorzystać paski LED typu RGB?

Omawiane rozwiązanie oświetleniowe pozwala więc na generowanie światła o wybranej barwie oraz płynne przechodzenie między nimi. Dlatego też bardzo szybko zyskało ono popularność wśród dekoratorów wnętrz, którzy zauważyli duży potencjał tej technologii. Taśmy LED RGB stały się podstawą najróżniejszych rozwiązań aranżacyjnych, takich jak:

  • podświetlenia półek, luster, czy szyb,
  • oświetlenie dekoracyjne sufitów i ścian,
  • dodatkowe oświetlenie akcentujące w kuchni, łazience czy sypialni.

Co ważne, obok funkcji dekoracyjnych, taśmy RGB mogą także odgrywać rolę użytkową. Przede wszystkim są one szeroko wykorzystywane, chociażby w pokojach dziecięcych czy na schodach i korytarzach, by zapewnić niewielką ilość światła przydatną w nocy. Warto przy tym też dodać, że odpowiednio zastosowane rozwiązania mogą jednocześnie pełnić obie te role, tworząc przyjemną atmosferę lub też stanowiąc oświetlenie dodatkowe - w zależności od potrzeb i sytuacji.

Dobre i tanie taśmy RGB - gdzie kupić?

Mimo że w teorii każda taśma LED RGB powinna charakteryzować się zbliżonymi parametrami, to w praktyce bywa z tym różnie. Szczególnie często problemy pojawiają się w przypadku słabych jakościowo produktów pochodzących od nieznanych wytwórców. Dlatego też zawsze warto postawić na nieco lepsze źródła światła, które wraz z dobrymi zasilaczami i innymi akcesoriami kupić można w naszym sklepie Onled.pl. Gwarantujemy przy tym, że wysoka jakość nie musi oznaczać wygórowanych cen - są one niezwykle konkurencyjne. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą taśm LED RGB i zakupów!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium