Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Taśma LED w kuchni
Taśma LED w kuchni

Oświetlenie w kuchni odgrywa podwójną rolę – użytkową i ozdobną. Dlatego też warto poważnie podejść do tego tematu i poszukać rozwiązań idealnych. Jedną z ciekawych opcji w tym zakresie mogą być nowoczesne taśmy LED. Czy jednak na pewno sprawdzą się one w tym pomieszczeniu? Sprawdź!

Jaka taśma LED do kuchni?

Lampy kuchenne podzielić można na dwie grupy. Pierwszą z nich są źródła światła przeznaczone do ogólnego użytku, a drugą – rozwiązania służące do podświetlania określonych stref czy też mające funkcję jedynie aranżacyjną. Diody LED można oczywiście wykorzystać w obu przypadkach, jednak samych taśm używa się z założenia jako oświetlenie dodatkowe. Wynika to oczywiście z faktu, że ich moc jest dość ograniczona. Produkty tego typu mają mimo to wiele innych zalet, takich jak:

  • energooszczędność – paski LED zużywają bardzo mało prądu w porównaniu do klasycznych żarówek,
  • długowieczność – omawiane źródło światła będzie działać nawet kilkadziesiąt razy dłużej niż klasyczne,
  • niewielkie rozmiary – taśmy są wąskie i płaskie, dzięki czemu łatwo je ukryć np. pod szafką czy półką,
  • sterowalność – niektóre taśmy LED mają opcję zdalnego sterowania barwą i siłą światła. Można je też łączyć z czujnikami ruchu i obecności,
  • prosty montaż – nie wymaga on użycia zaawansowanych narzędzi, kupując całą rolkę z diodami, można też ją pociąć na mniejsze odcinki.

Niestety jednak nie każda taśma LED sprawdzi się idealnie w małej kuchni. Przede wszystkim należy wystrzegać się produktów o niskiej klasie odporności IP. Minimalna wartość tego parametru powinna wynosić 65, choć zawsze lepiej poszukać diod IP67.

Paski ledowe do kuchni – jak je wykorzystać?

Charakterystyka taśm LED sprawia, że można je wykorzystać na wiele sposobów. Najpopularniejsze z nich to:

  • oświetlenie podszafkowe – w tym przypadku diody mogą być zamontowane fabrycznie lub też dodane przez użytkownika. Dla uzyskania efektu mocnego światła wystarczającego do pracy warto wybrać mocniejsze rozwiązania z LED-ami 5050,
  • oświetlenie aranżacyjne do półek – doskonale sprawdzi się jako element ozdobny w przeszklonych szafkach. W takiej sytuacji dobrze zwrócić uwagę na estetyczny montaż,
  • podświetlenie szuflad – to bardzo ciekawa opcja dająca świetny efekt wizualny i ułatwiająca użytkowanie w sytuacji, gdy nie chcesz zapalać głównej lampy,
    lampki naszafkowe, blatowe czy sufitowe – taśmy LED w małej kuchni można też użyć jako element typowo ozdobny. Sprawdzi się ona szczególnie dobrze w nowoczesnych aranżacjach.

Omawiane rozwiązanie można oczywiście wykorzystać na inne sposoby i to zarówno w dużej, jak i małej kuchni.

Jak podłączyć LED-y w kuchni?

Co bardzo ważne, stawiając na taśmy LED, nie musisz martwić się o ich skomplikowany montaż. Oczywiście najmniejszy problem występuję w sytuacji, gdy były one już zaplanowane przez producenta mebli. Nieco większe trudności mogą pojawić się w przypadku samodzielnej instalacji. Wówczas należy pamiętać, by paski przycinać w miejscach do tego przeznaczonych – posiadają one odpowiednie oznaczenia. Łączenie taśm LED z zasilaczem wykonuje się poprzez lutowanie – warto zachować precyzję.

Podsumowanie

Z całą pewnością taśmy LED to doskonałe rozwiązanie do każdej kuchni – małej i dużej. Sprawdzą się one w różnych rolach, dając olbrzymie możliwości aranżacyjne. Szeroki ich wybór znajdziesz w naszym sklepie internetowym OnLED.pl – zapraszamy do składania zamówień!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium