Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Wydajne oświetlenie przemysłowe LED na przykładzie High Bay

Duże hale przemysłowe, których właściciele zatrudniają często dziesiątki osób to poważna inwestycja wymagająca sporych nakładów finansowych. Na takich powierzchniach szuka się oszczędności w wielu płaszczyznach. Jedną z nich jest światło i pobór prądu. Wydajne oświetlenie przemysłowe LED na przykładzie High Bay jest ekonomicznym rozwiązaniem. Właściciele magazynów lub hal produkcyjnych powinni rozważyć wymianę starych, konwencjonalnych świetlówek na zintegrowane lampy typu High Bay LED. Jest to znacznie tańsze niż jeszcze kilka lat temu. Warto jednak pamiętać o tym, aby wybierając produkty kierować się odpowiednimi parametrami. Tylko wysokiej jakości oświetlenie zapewni bezawaryjną i wydajną pracę.

Czym jest lampa przemysłowa High Bay?

Zastosowanie nowoczesnych diod LED o dużej mocy przyczyniło się do zwiększenia oszczędności na prądzie elektrycznym w wielu dziedzinach przemysłu. Średni czas pracy takiej lampy mieści się w zakresie od 50 000 do 100 000 godzin. Oświetlenie typu High Bay montowane jest na bardzo dużych wysokościach i daje równomiernie rozproszone światło. Z racji tak znaczącej wydajności, serwisowanie i ewentualna naprawa są bardzo rzadkie. Niektóre modele wymagają jedynie zawieszenia na specjalnych hakach lub też podłączenia do przewodu zasilającego. Jedną z charakterystycznych zalet High Bay jest ponadto mniejszy spadek strumienia świetlnego. Ogranicza to ryzyko występowania tzw. efektu migania. Przemysłowe lampy LED tego typu pracują na niskich napięciach (30-35 Volt). W ich konstrukcji nie wyróżnia się rtęci ani szkła, co przekłada się na ich bezpieczeństwo. 

Zalety oświetlenia typu High Bay LED

Wykorzystanie lamp High Bay LED niesie za sobą wiele korzyści, a najważniejszymi z nich są:

  • oszczędności na rachunkach za prąd sięgające nawet do 70%,
  • długi czas pracy, co zapewnia rzadsze naprawy i wymianę,
  • brak efektu migania przy zapaleniu i gaszeniu światła,
  • konstrukcja obudowy jest odporna na wstrząsy i wibrację,
  • brak elementów szklanych - mniejsze ryzyko zranienia się,
  • użytkowanie obniża emisję dwutlenku węgla (CO2),
  • niska temperatura pracy - mniejsze ryzyko pożaru,
  • nie emituje promieniowania IR i UV.

Istotne jest, aby podczas zakupu upewnić się, że określony model lampy High Bay został opatrzony odpowiednim certyfikatem i spełnia niezbędne normy. Znaczącym parametrem jest także moc i wydajność świetlna. 

Na stronie sklepu internetowego onled.pl (www.onled.pl) znajduje się duży wybór opraw LED typu High Bay najwyższej jakości. Szeroki zakres cenowy produktów sprawi, że każdy znajdzie coś idealnie dopasowanego do własnych potrzeb. Jeśli nie jesteś pewien, jaki produkt sprawdzi się w Twoim biznesie, nasi specjaliści pomogą Ci go wybrać. Zawsze w przystępnych i konkurencyjnych stawkach.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium