Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Zalety i wady oświetlenia szynowego
Zalety i wady oświetlenia szynowego

Zastosowane źródła światła mają olbrzymi wpływ na ogólny wystrój pomieszczenia. Dlatego też poszczególni producenci oferują coraz to ciekawsze lampy, które mają zapewnić odpowiednią jasność oraz atrakcyjne możliwości aranżacyjne. Jednym z popularniejszych w ostatnim czasie rozwiązań tego rodzaju jest tzw. oświetlenie szynowe. Jakie są jego zalety i wady? Sprawdź!

Oświetlenie szynowe - co to jest?

Czym jest oświetlenie szynowe? Jak sama nazwa wskazuje, są to po prostu lampy umieszczone na specjalnych prowadnicach. Te z kolei z reguły montuje się do sufitu, choć istnieje też możliwość przytwierdzenia ich do ścian. Co ważne, same szyny pozwalają na przesuwanie poszczególnych źródeł światła i zapewniają im zasilanie. Obecnie najpopularniejsze są dwa rodzaje prowadnic - jedno i trójfazowe. Różnią się one nieco konstrukcją i sposobem montażu, jednak kwestie te mają niewielkie znaczenie praktyczne. Dużo ważniejszy jest fakt, że drugie z wymienionych rozwiązań pozwala na stworzenie nawet trzech niezależnych od siebie obwodów prądu. To z kolei umożliwia sekwencyjne włączanie oświetlenia - np. w tylko jednym rejonie pomieszczenia, czy też wybranych lamp. Systemy szynowe LED to nowoczesne i jednocześnie niezbyt skomplikowane rozwiązanie techniczne.

 

Jakie są wady i zalety oświetlenia szynowego LED?

Popularność rozwiązań szynowych w oświetleniu jest obecnie całkiem spora i ciągle rośnie. Niektóre osoby twierdzą przy tym, że wynika to przede wszystkim z mody i odpowiedniej reklamy. Nie da się jednak zaprzeczyć, że lampy tego typu mają też po prostu wiele zalet. Do nich zaliczyć można:

  • uniwersalność - oświetlenie szynowe można wykorzystać zarówno jako podstawowe źródło światła, jak i rozwiązanie pomocnicze czy akcentujące. Dodatkowo też można je wpasować zarówno do bardzo nowoczesnych czy minimalistycznych wnętrz, jak i klasycznych aranżacji,
  • niezawodność - wynika ona ze stosunkowo prostej budowy lamp tego typu i ich łatwego montażu. Dzięki temu dobrze zamontowany produkt może działać przez wiele lat,
  • użyteczność - wiele możliwości układania szyn oraz opcja przesuwania poszczególnych lampek, korygowania ich nachylenia i obrotu pozwala na wręcz nieograniczone zarządzanie jasnością pomieszczenia. Co więcej, większa liczba punktów świetlnych umożliwia też uzyskanie równomiernego oświetlenia całej przestrzeni,
  • niska cena - koszt zakupu i montażu nawet dobrej jakości zestawów jest porównywalny lub też niewiele wyższy od tradycyjnych lamp.

A jak wygląda kwestia wad systemów szynowych? W praktyce nie ma ich wiele. Nie każdemu produkty tego typu będą się po prostu podobać, jest to jednak kwestia gustu.

Gdzie kupić dobre lampy i szyny oświetleniowe?

Z całą pewnością systemy na prowadnicach to ciekawe i atrakcyjne rozwiązanie dla bardzo wielu osób. Aby jednak w pełni cieszyć się jego możliwościami, koniecznie trzeba wybrać dobre produkty, które łączą niezawodność, oszczędność i atrakcyjny design. Szeroki ich wybór w doskonałych cenach znaleźć można w naszym sklepie Onled. Dodatkowo chętnie służymy pomocą w doborze odpowiednich produktów do Twoich potrzeb. Zapraszamy!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium