Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Jakie oświetlenie LED do garażu / warsztatu?

Wybór oświetlenia do garażu w dużej mierze wynika z jego funkcji i rodzaju wykonywanych w nim prac. Jeśli pomieszczenie ma służyć wyłącznie do przechowywania samochodu, nie potrzebujemy wiele światła. Jeśli jednak lubisz majsterkować w swoim garażu lub służy Ci on również do prac warsztatowych, koniecznie powinieneś zadbać o odpowiednio silne i równomiernie rozkładające się światło. Te warunki doskonale spełniają lampy LED do garażu.

A ponieważ w naszym asortymencie znajdują się modele o różnych parametrach, sprawdź, jak wybrać najlepsze oświetlenie LED do swojego garażu.

Oświetlenie w garażu – na co zwrócić uwagę?

Jaka lampa LED do garażu będzie najlepszym wyborem? Efektywne i niezawodne oświetlenie garażu nie sprowadza się wyłącznie do doboru mocnych żarówek lub świetlówek. Pod uwagę należy wziąć szereg innych czynników, takich jak:

  • kąt świecenia i wymiary pomieszczenia,

  • trwałość opraw i źródeł światła,

  • precyzyjne, punktowe oświetlenie poszczególnych elementów,

  • odpowiednia jasność i temperatura barwowa,

  • oszczędność energii elektrycznej,

  • jak najlepsze oddawanie rzeczywistej barwy przedmiotów.

Oświetlenie liniowe garażu

Z uwagi na zachowanie powyższych cech, jako oświetlenie garażu bardzo dobrze sprawdzają się lampy liniowe wyposażone w świetlówki LED. Na rynku znajdziemy szeroki wybór tego rodzaju opraw o zróżnicowanych wymiarach, w tym również lampy hermetyczne przeznaczone do miejsc o zwiększonej wilgotności powietrza. Takie lampy LED do garażu znajdują się również w naszej ofercie. Bogata gama długości umożliwia wybór oprawy o właściwym wymiarze zarówno do małych, jak i bardziej przestronnych garaży.

Halogeny LED – nowoczesne oświetlenie garażu

Do oświetlania garażu doskonale nadają się również halogeny ledowe. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość wyboru lampy z czujnikiem ruchu, co pozwoli w pełni zautomatyzować proces włączania i wyłączania światła. Halogen o mocy 20 lub 30W zapewni bardzo jasne światło, które doskonale zdaje egzamin przy oświetlaniu powierzchni roboczej. Dodatkową zaletą tego rodzaju rozwiązań jest ich efektowny design i ponadprzeciętna trwałość.

Nieodłącznym elementem każdego warsztatu i większości garaży są półki, regały oraz stoły i blaty robocze. Ich odpowiednie oświetlenie wymaga zazwyczaj dodatkowych źródeł światła – w tym przypadku warto postawić na oprawy mocowane w systemie listwowym, które dodatkowo umożliwią precyzyjne sterowanie światłem dla jak najlepszego doświetlenia przestrzeni roboczej. Oświetlenie półek można też wykonać z taśmy LED zasilanej z sieci lub bateryjnie – dzięki niej dostęp do narzędzi i przechowywanych w garażu akcesoriów będzie znacznie łatwiejszy.

Oprawy natynkowe

Jako oświetlenie przestrzeni warsztatowych coraz częściej stosuje się także oprawy natynkowe ze zintegrowanym źródłem światła. Tego typu lampa LED do garażu to rozwiązanie energooszczędne, nowoczesne i dobrze spełniające swoją funkcję w garażu, podobnie jak lampy przemysłowe typu high bay, które w efektywny sposób doświetlają szerokie i obszerne powierzchnie.

Jeśli interesuje Cię lampa LED do garażu, zapoznaj się z naszą ofertą. Posiadamy wszystkie rodzaje tego typu oświetlenia – liniowe, halogeny, a także oprawy natynkowe. Dzięki temu znajdziesz bez problemu lampę najlepiej dopasowaną do Twojego garażu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium