Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Nowoczesne świetlówki LED – które wybrać?

Świetlówki LED wykorzystywane są do równomiernego oświetlania: pomieszczeń biurowych, laboratoriów, przestrzeni komercyjnych i przemysłowych, ale również domów. Ich głównymi zaletami są przede wszystkim: energooszczędność, trwałość oraz wysoka jakość wykonania. Dynamiczny rozwój tej technologii sprawił, że tego typu rozwiązania są także znacznie bezpieczniejsze niż jej fluorescencyjni poprzednicy. Dlaczego? Nie wykorzystują szkodliwych materiałów – w tym miedzi. Zastanawiasz się, jakie świetlówki LED wybrać? Poniżej podpowiadamy i wyjaśniamy!

Jak wybrać świetlówki LED

Przed zakupem świetlówki, warto wziąć pod uwagę kilka ich parametrów. Jednym z najważniejszych jest ich rozmiar. W ofercie dostępnej na onled.pl znajdziesz 4 rozmiary:

Co jeszcze trzeba zweryfikować?

Nie mniej ważnym kryterium wyboru jest materiał, z którego zbudowana jest świetlówka. Na rynku znajdziesz modele szklane, aluminiowe oraz wykonane z tworzyw sztucznych. Nie wolno zapominać o diodach pokrytych luminoforem, które montowane są powierzchniowo. Różnią się one napięciami, co przekłada się na jakość oświetlenia. Ważnym elementem jest także przetwornica, która ma za zadanie obniżyć napięcie z 230 V. Jeśli jest dobrej jakości, gwarantuje długą trwałość produktu. Ponadto warto dodać, że światło emitowane przez świetlówki LED można podzielić na trzy barwy:

  • ciepłe,
  • zimne,
  • neutralne.

Każda z tych barw cechuje się inną wartością tzw. temperaturą barwową wyrażoną w Kelwinach (K). Ciepłe światło mieści się w zakresie 2700-3300 K, neutralne oscyluje pomiędzy 3500-4000 K, natomiast zimne między 5400-7000 K. 

Rodzaje świetlówek

Nie wiesz, jakie świetlówki LED wybrać dla siebie? Poniżej wyjaśniamy specyfikę poszczególnych modeli. 

  • Szklane świetlówki LED – cechuje je przede wszystkim bezpieczeństwo, ponieważ szkło nie jest dobrym przewodnikiem elektryczności. Kąt ich świecenia jest niesłychanie szeroki – aż 280 stopni, co zapewnia odpowiednie rozproszenie. Diody montowane są na grubszym pasku PCB. Takie rozwiązanie zapobiega nagrzewaniu się świetlówki. Ich największym plusem jest uzyskanie równomiernego oświetlenia pomieszczenia. Jednakże wykorzystanie szkła sprawia, że są one jednocześnie bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, w tym stłuczenia. 
  • Aluminiowe świetlówki LED – w przeciwieństwie do szkła, aluminium bardzo dobrze przewodzi ciepło. Musi być one stale odprowadzane, przez co diody mają większą żywotność. Kąt ich świecenia oscyluje pomiędzy 140 a 200 stopni. Znacznie lepiej sprawdzają się przy punktowych oświetleniach i często muszą być montowane nisko. 
  • Nano/PCV świetlówki LED (https://onled.pl/Swietlowki-LED-c44) – są najczęściej stosowanymi rodzajami oświetlenia ze względu na dobry stosunek swojej jakości do ceny. Sztuczne tworzywa są bardziej odporne na zniszczenia, lżejsze (co ułatwia transport) i mają szeroki kąt świecenia – ok. 280 stopni (czyli taki sam jak w świetlówkach szklanych). Dużą zaletą jest także brak efektu migotania. 

Jeśli nadal masz wątpliwości, który rodzaj oświetlenia LED będzie najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb, zapraszamy do kontaktu na stronie onled.pl. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium