Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Oświetlenie na targach i eventach
Oświetlenie na targach i eventach

Targi – światło i jego rola

W przypadku dużych wydarzeń, zwłaszcza tych organizowanych w zamkniętych halach bez dostępu światła naturalnego, odpowiednie zaprojektowanie i rozmieszczenie oświetlenia oraz dobór lamp względem eventów i ich charakteru, może odegrać kluczową rolę w powodzeniu przedsięwzięcia. Do najważniejszych zadań oświetlenia należy:

  • Zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom oraz umożliwienie sprawnego przemieszczania się pomiędzy wystawcami – niedostosowanie warunków oświetleniowych do rodzaju hali wystawowej, czy charakteru wydarzenia, może negatywnie wpłynąć na jego przebieg, powodując zagrożenie dla życia lub zdrowia,

  • Prawidłowe oświetlenie stoisk – pozwoli ono wystawcom na odpowiednie zaprezentowanie swoich produktów lub usług. Warto pamiętać, że nawet najlepsze przygotowanie merytoryczne straci na jakości w starciu ze źle zaprojektowanym środowiskiem technicznym,

  • Budowanie nastroju – oświetlenie na eventach, odpowiednio dobrane pod względem barwy i mocy światła, może pełnić również funkcje dekoracyjne. Zadbanie o ten aspekt sprawi, że uczestnicy będą lepiej obierać wydarzenie i chętniej wrócą na jego kolejną edycję.

Lampy na targi i inne wydarzenia – jak dobrać właściwe?

Szukając najlepszych rozwiązań na wystawy i targi względem światła, trzeba uwzględnić szereg czynników. Na to, jakie oświetlenie warto wykorzystać, największy wpływ ma rodzaj imprezy i warunki lokalowe miejsca, w którym ma się ono odbyć. Są one o tyle ważne, że wykorzystując lampę o takich samych parametrach, uzyska się zupełnie inny efekt w przestrzeniach o różnym metrażu i wysokości, co wynika przede wszystkim z kąta padania oraz sposobu rozchodzenia się światła. Dobierając lampy na eventy, warto wziąć również pod uwagę to, że niektóre powierzchnie mogą dodatkowo rozpraszać światło, przez co straci ono na swojej intensywności.

 

W zależności od tego, jaki charakter mają mieć planowane targi, oświetlenie wcale nie musi być jednolite. Zróżnicowany poziom natężenia światła albo możliwość jego ściemnienia może okazać się bardzo istotna w przypadku, gdy planowane są prelekcje lub cyfrowe prezentacje. Wówczas lepiej od głównego oświetlenia eventu, sprawdzi się punktowe, które pozwoli skupić uwagę uczestników na prelegencie. W tej roli można wykorzystać między innymi wiszące reflektory, lampy na statywach, czy oświetlenie szynowe. Ciekawą alternatywą jest również zastosowanie taśm LED, które jednocześnie będą pełniły funkcję dekoracyjną.

 

Wybierając lampy na targi, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, czy posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty, a ich użytkowanie jest bezpieczne. Dzięki dopuszczeniu ich do obrotu przez odpowiednie organy można mieć pewność, że produkowane są z wytrzymałych materiałów w należyty sposób, co zapewnia ich wysoką trwałość i odporność, przez co nie stanowią zagrożenia dla życia i zdrowia osób znajdujących się w pomieszczeniu.

Targi – oświetlenie do zadań specjalnych

Organizacja dużych imprez wiąże się zazwyczaj także z koniecznością zadbania o właściwy system oznaczeń. Chodzi nie tylko o prawidłowe zaznaczenie drogi ewakuacyjnej, czy czytelne wskazanie punktów medycznych, ale również oznakowanie innych miejsc istotnych dla utrzymania należytego porządku podczas wydarzenia, w tym punktów informacyjnych, sanitariatów, czy strefy gastronomicznej. W tym przypadku, prócz podświetlanych szyldów, sprawdzi się oświetlenie punktowe w postaci reflektorów, czy naświetlaczy. Pomocne w wyznaczeniu najważniejszych stref mogą być również taśmy LED, które są nie tylko bardzo łatwe w montażu, ale również można je dowolnie przycinać i łączyć. Prócz tych klasycznych, emitujących światło o barwie ciepłej, neutralnej lub białej, można zdecydować się na wielokolorowe paski RGB (więcej na ich temat znajdziesz tutaj).

 

Zrozumienie roli światła i aspektów doboru lamp na eventy takie jak targi, konferencje, czy wystawy jest niezwykle pomocne przy ich organizowaniu. Istotne znaczenie oświetlenia sprawia, że warto poświęcić czas na właściwe jego zaprojektowanie, co z pewnością pozwoli stworzyć niezapomnianą oprawę wydarzenia i poprawić jej odbiór wśród uczestników.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium